شهردار شیراز گفت: وضعیت کامل شهرداری شیراز به طور مکتوب مشخص و در اختیار استاندار فارس قرار خواهد گرفت تا در آینده از مشکلات شهرداری سخن نگویند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، علیرضا پاک‌فطرت شهردار شیراز در آخرین نشست خبری کاری خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اگر کسی نمی‌خواهد کار کند به دنبال بهانه نگردد، گفت: وضعیت کامل شهرداری شیراز به طور مکتوب مشخص و در اختیار استاندار فارس قرار خواهد گرفت تا در آینده از مشکلات شهرداری سخن نگویند.

وی تصریح کرد: اینکه مسئولی بخواهد هر روز بگوید در حال رفع مشکلات قبل هستم درست نیست زیرا در گذشته هم مسئولین نظارتی بوده و هم مردم توجه داشتند و مسئولین باید بدانند که جایی مانند شهرداری کارها به روز است نه ماه و سال.

پاک‌فطرت به برنامه کاری که به شورای چهارم داده بود اشاره کرد و افزود: اکنون که به آن برنامه نگاه می‌کنم، می‌بینم که بسیار جلوتر هستیم و مدیریت پارک‌های بزرگ، مرکز ماده ۱۶ ساخته شد که در قانون شهرداری نیست و در استانی نیز این کار نشده است.

شهردار شیراز با بیان اینکه اگر مردم در صحنه باشند می‌توانند سرنوشت خودشان را هرطور که می‌خواهند بسازند تأکید کرد: اگر مشکل اشتغال حل شود بسیاری از مشکلات روحی، روانی و اقتصادی حل شده و آمار طلاق، بزه و درگیری خیابانی کاهش می‌یابد.

وی افزود: به سهم خودم در شهرداری حداقل 50 هزار شغل را به وجود آوردم و بسیاری از بودجه‌ها را گرفتیم و از 90 درصد بودجه را از محل اوراق مشارکت وارد شیراز کردیم.

پاک‌فطرت با اشاره به اینکه معتقدیم در کشور باید به سمت مدیریت واحد شهری رفت و مسئولیت‌های شهر را به شهرداری‌ها واگذار کرد تصریح کرد: امیدواریم در آینده مهندسان و تکنسین‌ها که در پروژه‌ها مشغول هستند بیکار نشوند و طرح‌های جدید باشد.

شهردار شیراز با خاطرنشان کردن اینکه سال گذشته اعلام کردم که سال 96، سال افتتاح پروژه است و تا امروز ۲۰۰ پروژه افتتاح و فردا نیز با حضور وزیر کشور فاز ۲ مترو افتتاح می شود تصریح کرد: پروژه های نیمه تمام لیست شده و در اختیار مسئولین قرار خواهد گرفت تا پی گیری و در مدت مشخص تمام شود ۶۵۵ پروژه نیمه تمام در حال انجام است ۳۶۲ پروژه بالای ۵۰ درصد پیشرفت دارد که برخی بالای ۹۰ درصد است.

پاک فطرت افزود: برای اولین بار مطالبات و بدهی شهرداری طی نامه ای مشخص شده و در پیوست مشخص شده که بودجه شهرداری در سال ۸۹ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که سرانه هر فرد ۲۹۰ هزار تومان بوده اما در سال ۹۶ بودجه ۳۲۰۰ میلیارد تومان و سرانه هر فرد ۲ میلیون تومان است.

به گفته وی بدهی شهرداری ۷۰۰ میلیارد تومان وام که از قبل بوده و در زمان سررسید پرداخت می‌شود، ۳۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران و املاک در مسیر و.. در کل ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی و مطالبات بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است که طی نامه ای به استاندار ارائه می‌شود.

پاک‌فطرت با بیان اینکه وضعیت کامل شهرداری شیراز به طور مکتوب مشخص و در اختیار استاندار فارس قرار خواهد گرفت تا در آینده از مشکلات شهرداری سخن نگویند افزود: خوشحالم که خودم شهردار بودم و هیچکس در پشت پرده من را هدایت نکرد و کسی شهردار پشت پرده نبود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج