محمدرضا خباز اظهار داشت: خواب سرمایه بزرگترین سم برای سرمایه گذاری است و نگه داشتن سرمایه ظلم بزرگی به اقتصاد کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار سمنان و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در نشستی به بررسی و هم اندیشی پیرامون مشکلات و رفع موانع تولید برخی واحدهای تولیدی بزرگ استان پرداختند.

در این نشست که با حضور استاندار سمنان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به میزبانی شرکت آریا ترانسفو شهمیرزاد برگزار شد اعضاء به بررسی و هم اندیشی پیرامون مشکلات و رفع موانع تولید برخی واحدهای تولیدی بزرگ استان پرداختند. 

استاندار سمنان با اشاره به مشکلات واحدهای بزرگ اظهار داشت: دولت از تمام ظرفیت ها و توان خود برای حل مشکلات واحد های تولیدی بهره خواهد برد تا با فعال و پویا بودن تولید اشتغال پایدار ایجاد شود .

دکتر خباز با بیان اینکه دستگاههای اجرایی باید در جهت رفع موانع و مشکلات واحد های تولیدی بزرگ تلاش نمایند بر پیگیری مسایل سرمایه گذاران تاکید کرد.

وی افزود : نگه داشتن سرمایه ظلم بزرگی به اقتصاد کشور است و خواب سرمایه بزرگترین سم برای سرمایه گذاری است .

وی خاطر نشان کرد: نباید بگذاریم مسایل خرد و کوچک و برخی قوانین دست و پاگیر فعالیت های اقتصادی را دچار اختلال نماید.

ایشان اذعان داشت: رودربایستی در اجرای قوانین سم مهلکی برای اداره کشور است و همه باید از قوانین تسهیل کننده و راهبرد های مؤثر در جهت رفع مسائل و مشکلات بهره گیرند .

در این جلسه پیرامون مشکلات مالی ، زیربنایی ، تسهیلات ، مالیات ، ثبات نرخ ارز ، تعرفه های گمرکی ، طلب از شرکتهای خصوصی و محیط زیست واحدهای تولیدی بزرگ استان با اشتغال بیش از صد نفربحث و تبادل نظر گردید. 

در این نشست که مسئولان دستگاههای اجرایی استان و مدیران واحدهای تولیدی بزرگ استان حضور داشتند هریک از واحدها به بیان مشکلات و موانع پیش روی تولید در مجموعه تولیدی خود پرداخته و درجهت رفع موانع تولید پیشنهاداتی ارائه شد.

واحدهای تولیدی پارمیدا ، نورد لوله ، کندر ، سیم و کابل مغان ، غرب استیل ، سیمان شاهرود ، عقاب افشان ، آریا ترانسفو ، نساجی کویر و فروسیلیس از واحدهای تولیدی مدعو در این نشست بودند که به بیان مشکلات ، نقطه نظرات و پیشنهادات خود در جهت رفع موانع تولید پرداختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج