جانشین سپاه بیت المقدس کردستان بر ایجاد گفتمان انقلاب و بیداری اسلامی در مساجد تاکید کرد و گفت: امسال به عنوان نمونه ۱۵۰ مسجد استان برای اجرای برنامه های فرهنگی انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سردارحمزه فلاح امروز دوشنبه در دومین جشنواره تجلیل از ارکان و مساجد برترکردستان که در مسجد جامع سنندج برگزار شد، گفت: تمام افرادی که در راه اسلام جان خود را فدا کردند از تربیت شدگان مساجد بودند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما مدیون مساجد است، عنوان کرد: در زمان جنگ تحمیلی مساجد مکانی برای اعزام رزمندگان به جبهه های حق علیه باطل بود و به نوعی نقش قرارگاهی داشت.

وی با بیان اینکه مساجد نقش ارزشمندی در بسیج مردمی در صحنه های مختلف جهادی، اجتماعی و سیاسی دارد، بیان کرد: در صدر اسلام هم مسجد محل بررسی و حل مشکلات مردم به ویژه نیازمندان جامعه بوده است امروز نیز این نقش مساجد باید احیا و تقویت شود.

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان بیان کرد: مساجد در بصیرت افزایی و آگاهی به جامعه بسیار تاثیرگذارند و باید به این نقش اساسی بیش از گذشته بپردازیم.

سردار فلاح  احیای تفکر توحیدی را از دیگر نقش های مساجد خواند و افزود: مساجد همواره منشاء وقوع بسیاری از حرکت های بزرگ در تاریخ اسلام و انقلاب بوده است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که مساجد باید در تراز اسلام باشند، بیان کرد: مساجد تنها محلی برای اقامه نمازجمعه و جماعت نیست بلکه محلی برای آگاهی بخشی و بصیرت دهی به جامعه اسلامی است.

وی بر پررنگ کردن نقش اجتماعی مساجد تاکید کرد و اظهارداشت: نزدیک کردن مردم به باورهای دینی از دیگر شاخصه های تراز اسلامی مساجد است که باید به آن توجه شود.

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه مسجد باید محور تمامی برنامه های ما قرار گیرد، اضافه کرد:  امامان جمعه و جماعت نقش موثری در تقویت وجه اجتماعی مساجد دارند و این افراد باید اقدام بیشتری در راستای جذب جوانان به مسجد کنند.

سردار فلاح با اشاره به اینکه دشمنان ما از حضور پرشور مردم در مساجد واهمه دارند، عنوان کرد: یکی از ترفندها و خواسته های دشمنان دور کردن مردم به ویژه نسل جوان از مساجد است که ما باید مانع از رسیدن آنها به این هدف شومشان شویم.

وی بر ایجاد گفتمان انقلابی و بیداری اسلامی در مساجد تاکید کرد و افزود: ائمه جماعت ما باید برنامه ریزی هدفمند کوتاه، میان و بلند مدت در جذب جوانان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سپاه بیت المقدس و سازمان بسیج در راستای ساماندهی وسازماندهی مساجد کار خود را آغاز کرده است، گفت: در کل کشور ۷۶ هزار مسجد به عنوان نمونه انتخاب شده که از این تعداد ۱۵۰ مسجد در کردستان است.

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: این تعداد مسجد مذکور به عنوان پایگاه فرهنگی انتخاب شدند و کارها و برنامه های فرهنگی  در آنها برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج