نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ائمه جمعه و امامان جماعت از ایجاد شکاف بین جوانان و مساجد جلوگیری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حجت الاسلام محمد حسینی شاهرودی امروز دوشنبه(30 مرداد) درهمایش ائمه جمعه و جماعات و دومین جشنواره تجلیل از ارکان برتر و مساجد برتر که به مناسبت روز جهانی مساجد و هفته گرامیداشت مساجد و روز قشر بسیج مساجد و اماکن متبرکه برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه مساجد، اظهار کرد: اولین خانه‌ای که برای انسان بنا شد، مسجد بود.

وی افزود: بسیاری از افتخاراتی که برای کشور کسب شده است توسط جوانان و افرادی که در مساجد حضور داشته‌اند صورت گرفته است زیرا به اهمیت آن واقف بوده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان بر ضرورت برگزاری کلاس‌های احکام، تفسیر، آموزش قرآن و همچنین آموزش سبک زندگی اسلامی در مساجد تاکید و عنوان کرد: برکزاری این کلاس‌ها موجب رونق حضور جوانان در مساجد می‌شود.

وی تصریح کرد: مساجد همیشه نماد وحدت مسلمانان بوده است و باید از هر طریقی مانع از آلوده سازی آن و ایجاد شکاف در اهداف والای معنوی مساجد شد.

حجت الاسلام شاهرودی ترویج تعالیم دینی در مساجد را موجب آبادانی آن دانست و بر نقش ائمه جمعه در این زمینه تاکید کرد.

در این همایش که با حضور مسئولان استان و فعالان حوزه مساجد برگزار شد، 180 ارکان و مساجد برتر برابر 51 شاخص عمومی و اختصاصی مورد تجلیل قرار گرفتند و همچنین از 60 ارکان و مسجد استان به عنوان برترین‌های استان و همچنین 120 نفر نیز به عنوان ارکان و مساجد برتر شهرستانی تجلیل شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج