معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: ابرپروژه مجموعه پل ها و میدان استقلال افتخاری برای شهر اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ایرج مظفر در آیین افتتاح مجموعه پلها و میدان استقلال اظهار کرد: پروژه مجموعه پل ها و میدان استقلال در محدوده ۱.۵ در ۲ کیلومتر مناطق ۱۲ و ۲ در محل تقاطع سه شهرستان اصفهان، خمینی شهر و شاهین شهر احداث شده است.

وی  با بیان اینکه طراحی این پروژه به دلیل مسائل ترافیکی و پیچیده بود، افزود: ۱۵ گزینه برای طراحی این پروژه مطرح بود که در نهایت یکی از گزینه ها در انتهای سال ۹۳ انتخاب شد.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: در این راستا قسمتی از عملیات اجرایی پروژه در خردادماه سال ۹۴ آغاز شد و قرار بر این بود خود میدان و زیرگذرها اجرا شود.

مظفر اضافه کرد: اما با تغییر مدیریتی در اواخر خردادماه با توجه به اینکه پروژه در یک منطقه خاص و پرتردد قرار دارد برای ساماندهی عبور و مرور در محله های اطراف میدان تصمیم گرفته شد پروژه کامل اجرایی شود.

وی بیان کرد: همچنین پس از تهیه نقشه های کلی و بازنگری تصمیم گرفت شد علاوه بر حل مشکل ترافیکی این محدوده زیباسازی و ساماندهی ورودی شمال غرب اصفهان نیز انجام شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به جابه جایی حجم عظیمی از تاسیسات از زیرمیدان استقلال گفت: میدان استقلال محل عبور خطوط اصلی آب بود در واقع دو سوم لوله های آب شهر از این محل عبور می کرد از این رو

جابه جایی تاسیسات بسیار دشوار بود اما با همکاری و مساعدت شرکت های تاسیساتی این جابه جایی ها انجام شد.

مظفر افزود: در این راستا توانستیم بزرگترین خطوط آبرسانی شهر و بزرگترین خط اتصال فاضلاب خمینی شهر را از این محل جابه جا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه به گونه ای بود تا تردد و عبور و مرور وسایل نقلیه در این محل متوقف نشود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تاکیدکرد: با حمایت مدیریت استان، مدیریت کلانشهر اصفهان این پروژه در دو فاز ۱۰ ماهه اجرا شد.

مظفر با اشاره به ابعاد این پروژه گفت: این پروژه در محدوده ۲ کیلومتر در یک و نیم کیلومتر اجرا شده است و یک و نیم کیلومتر مسیر حلقه ی چهارم ترافیکی در کد منهای هفت متر با عرض ۴۵ متر است.

وی افزود: میدانی به شعاع حدود ۱۰۰ متر و عرض ۱۶ متر در تراز صفر- صفر اجرا شده که همچنین ۳۵۰۰ متر مربع پل سازی در این طرح اجرا شده است.

معاون عمرانی شهردار در ادامه گفت: احداث پل های  مسیر اتصال خیابان امام خمینی (ره) و بزرگراه آزادگان به صورت ۲ پل مجزا به نام پل های ۴ و ۵ که هر کدام ۶۶۰ متر طول و ۱۳و ۳ دهم متر مربع عرض در کد به اضافه ۷ با سازه بتنی اجرا شده است.

مظفر خاطرنشان کرد: احداث مسیرعبور قطار شهری اصفهان - شاهین شهر در محدوده میدان پل به طول ۵۰۰ و عرض ۹ و نیم متر اجرا شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج