حسین نیازآذری اظهار داشت: شوراهای دوره پنجم علاوه بر فعالیت‌های عمرانی از ظرفیت تشکل‌های مدنی، زنان و جوانان استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تبریک آغاز فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که فرصت مغتنمی برای خدمتگزاری در پارلمان شهری و محلی است، اظهار کرد: امیدوارم دوره پنجم شوراها دوره پختگی و تحرک بیش از پیش شوراها باشد.

وی افزود: در نظام مردم سالاری دینی نقش نهادهای مدنی بویژه شوراهای اسلامی شهر و روستا نقشی حرکت آفرین است و از این رو شوراها از این فرصت و ظرفیت برای پیشرفت و توسعه منطقه خود استفاده کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شوراهای دوره پنجم علاوه بر فعالیت‌های عمرانی به مسائل فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی که از تاکیدات مقام معظم رهبری نیز است، اهتمام شایسته‌ای داشته باشند و از ظرفیت تشکل‌های مدنی، زنان و جوانان در این زمینه استفاده کنند.

نیازآذری خاطرنشان کرد: شوراهای دوره پنجم وفق اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی  و متناسب با  مزیت‌ها و شرایط  محیطی برای افق 1400 نقشه راه و هدفگذاری علمی و اجرایی داشته باشند و با تدوین سند جامع توسعه «شهر-محل» برای پیشرفت زادبوم آینده‌نگری را لحاظ کنند.

وی بیان کرد: اشتغال جوانان، مسائل زیست‌محیطی، توسعه فن‌آوری، عمران وآبادانی منطقه، گردشگری، بهداشت و سلامت، فرهنگ و هنر، ورزش و نشاط جوانان، تقویت فرهنگ بومی و محلی،  آموزش مهارت‌های شغلی و زندگی ازجمله مؤلفه‌های به‌شمار می‌رود که نیاز به  سیاستگذاری و برنامه‌ریزی دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای تامین منابع مالی پایدار و عدم وابستگی به بودجه دولت می‌تواند پیشران توسعه مناطق شود و این مهم از کوچکترین روستا تا مرکز شهرستان از طریق جذب سرمایه‌گذار و اتکا به فرصت‌ها و ظرفیت‌های درون‌زای محلی سازماندهی کنند.

نیازآذری پرهیز شوراها از سیاست‌زدگی و دخالت در درگیری‌های جریانی را عامل موثری برای حسن اعتماد عمومی و ایفای نقش اصلی شوراها دانست و تصریح کرد: بنده با درک عمیق از کارکرد پارلمان شهری و محلی در کنار شوراهای اسلامی شهر و روستای بابل خواهم بود و از تمامی دستگاه‌های اجرایی مصرانه می‌خواهم در تعامل سازنده با شوراها از هیچ کوششی دریغ نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج