"اپرای مشتی عیباد" نمایشی موزیکال و اجتماعی در قالب طنز می باشد که از 2الی 10شهریور ماه ساعت 20 در سالن آمفی تئاتر اداره کل ارشاد بندرانزلی روی صحنه خواهد رفت.

 به گزارش خبرگزاری موج از بندر انزلی، نویسنده این نمایشنامه عزئیر حاجی بیگ اف می باشد که خالق اپراهای ماندگار در تاریخ نمایش دنیا چون "گوراوغلی- ارشین مال آلان- لیلی و مجنون و... می باشد.

عزئیر حاجی بیگ اف  120 سال پیش در شهرهای بندرانزلی و رشت این نمایش و همچنین ارشین مال آلان را شخصا به روی صحنه برده است و مورد استقبال و وثوق تماشاگران در آن زمان قرار گرفت.

کارگردان این نمایشنامه بابک طاهری از دانش آموختگان و تحصیلکرده های کارگردانی نمایش از دانشکده هنر و معماریست که در دوران تحصیل خویش در محضر بزرگانی چون پروفسور ناظرزاده کرمانی - دکتر فردوس حاجیان - دکتر عطااله کوپال و ... به تلمذ و کسب دانش هنری پرداخته و به درجه علمی کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش مفتخر گردیده است.

او در کارنامه هنری خویش با نوابغ تئاتر کشور همکاری داشته است و در دنیای تئاتر درام، کارگردانی و بازیگری نمایشنامه های مختلفی را تجربه کرده است که از آن جمله می توان به "آیین شایین، ارشین مال آلان، باغ آلبالو و ... اشاره کرد.

وی در دنیای سینما نیز کارنامه ارزنده ای را از خود به جاذاشته است از جمله "بن بست، آرام گریه کن، خاکستر و برف، آرام میگیرم و... نام برد.

وی هم اکنون در قامت بازیگر و کارگردان نمایش بزرگی چون "مشتی عیباد" در عرصه هنر و صحنه نمایش حضور دارد.

بشیر قهرمانی تکله ، حسین ابراهیمی پرگو ، حسین مصطفوی ، علی طالعی ، رضا کسروی ، شهریار محمدزاده ، سجاد جمالزاد ، سیاوش موقر ، سالار صفری صیاد ، محمدرضا یکتا ، سوین رحیمی ، سمیه برمکی و بابک طاهری به ایفای نقش می پردازند.

غلامحسین ابراهیمی پرگو " مشاور ادبی و مدیر صحنه " طراح صحنه " بابک طاهری " طراح لباس " آمنه ابراهیمی پرگو " طراح پوستر و بنر " دریا صید دوست " عکاس " سیدمحمدحسام فرجی " این نمایش را برعهده دارند.

شاپور آراسته " نوازنده آکاردیون و سرپرست گروه موسیقی " اروجعلی امیدی " نوازنده تار ترکی " شاهرخ آراسته " نوازنده کیبورد " و زهرا پورکار " نوازنده ناقارا ترکی " این نمایش را به عهده دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج