معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با بیان اینکه تورم نیروی انسانی در شهرداری های استان بالاست از تسویه بدهی دستگاه های اجرایی به شهرداری ها و ایجاد زون سوم مدیریت پسماند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا مروتی عصر یکشنبه در نشست صمیمی با منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای تابعه استان گلستان اظهار کرد: بدهی دستگاه‎ های اجرایی به شهرداری‎ های استان گلستان ۳۰ میلیارد تومان بود که ۲۷ میلیارد تومان به ۲۸ شهرداری استان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه بخش عمده این بدهی ها متعلق به شهرداری گرگان و گنبدکاووس بود، افزود: بدهی برخی از دستگاه های اجرایی حدود ۱۲ سال به شهرداری ها پرداخت نشده بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان از هزینه کرد هفت میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه برای پروژه‎ های نیمه‎ تمام استان خبر داد و اضافه کرد: ۳۸.۵ میلیارد تومان برای تامین قیر رایگان تامین شد تا نهضت آسفالت‎سازی در استان اتفاق بیفتد.

انجام ۴۴۳ هزار متر مربع آسفالت در گلستان

وی با بیان اینکه ۴۴۳ هزار مترمربع آسفالت در سطح شهرهای استان گلستان انجام شده است، از  تامین و تهیه کتابچه فرصت‎های سرمایه‎ گذاری در زمینه بازیافت در گلستان خبر داد.

وی از انجام مطالعه و آغاز زون سوم مدیریت پسماند استانی در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی جمع آوری پسماندهای خطرناک در استان انجام می شود.

مروتی یادآور شد: از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۳۶۴.۵ میلیارد تومان اعتبارات دولتی به شهرداری‎ های استان پرداخت شده است.

وی تورم نیروی انسانی بسیار بالا در شهرداری ‎ها را یکی از مهمترین مشکلات شهری دانست و گفت: این مهم منجر به هزینه بالای جاری در شهرداری ‎های استان شده و انتظار داریم ایجاد درآمد پایدار مورد توجه ویژه در این دوره قرار گیرد.

مروتی ورود به مباحث حاشیه ‎ای در شوراهای اسلامی را آسیب‎ زا دانست و تصریح کرد: مباحث اصلی و اساسی مردم باید مبنای کار شورای پنجم باشد مباحث حاشیه ‎ای نباید شورا را از اهداف خودش دور کند.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار یکی از اولویت‎های مهم شوراهای اسلامی است، گفت: شورا در انتخاب شهردار باید آگاهانه و مدبرانه عمل کند.

مروتی؛ جوان‎گرایی، پویایی، سابقه روشن، برنامه‎گرایی، قانونمندی را از مهمترین شاخصه‎های شهردار موفق برشمرد و بر لزوم انتخاب شهردار خوب برای پیشرفت استان گلستان تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج