معاون امور عمرانی استاندار از اختصاص بیش از 50 میلیارد تومان تسهیلات برای ارتقای تولید و توسعه‌ اشتغال پایدار در مناطق روستایی گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت شعبانپور در نشست کارگروه راهبری طرح‌های ارتقای تولید و توسعه اشتغال روستایی گیلان در رشت گفت: نرخ بهره‌ی این تسهیلات بین 8 تا 10 درصد است و مابقی را دولت در قالب یارانه پرداخت خواهد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار با بیان اینکه به طرح‌های توجیهی اشتغالزا و مولد روستایی تا سقف یک میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت می‌شود، افزود: براساس  تفاهم نامه های منعقده با  معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری 3 بانک سینا- کارآفرین و پست بانک در این زمینه نقش آفرینی می‌کنند.

حجت شعبانپور افزود: این تسهیلات در بخش های اجرای طرح های فرآوری وصنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، توسعه اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری روستایی ،خرید ادوات کشاورزی و طرح های شیلاتی به روستائیان پرداخت می شود.

معاون امور عمرانی استاندار همچنین هدف از ارایه‌ی تسهیلات ارزان قیمت برای طرح‌های روستایی را رونق تولید و اشتغال روستا نشینان و تلاش برای مهاجرت معکوس روستائیان شهرنشین به روستاها عنوان کرد و افزود : طرح‌های مولد موجب اشتغال پایدار و تسریع در روند توسعه‌ی همه جانبه در استان خواهد بود

وی همچنین از تمهید مقدمات برای آغاز ساخت 2 هزار واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر و نیازمند استان در سال 96 خبر داد و افزود : طبق توافق استانداری با کمیته‌ی امداد امام ، قرار است زمین مورد نیاز این مسکن ها از سوی استانداری و با مشارکت دستگاه‌هایی چون منابع طبیعی- بنیاد مسکن و فرمانداری‌ها جانمایی شود و کمیته امداد کار احداث این دو هزار مسکن را تا یکسال پیش رو به اتمام برساند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج