مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از ترابری 5.9 میلیون نفر- سفر در بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی چهار ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "سید باقر موسوی" ضمن تشریح آمار عملکرد بنادر قشم طی دوره زمانی چهار ماهه نخست سال 96 اظهار داشت: طی این مدت، دو میلیون و 173 هزار و 738 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این رقم، دو میلیون و 130 هزار و 218 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و43 هزار و 520 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات و واردات بیش از 35 هزار تن کالا

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم به صادرات و واردات حدود 35هزار و 448 تن کالای غیرنفتی در بنادر این جزیره طی مدت یاد شده اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، پنج هزار و 134 تن کالای صادراتی و 30 هزار و 314 تن محموله های وارداتی طی این مدت صورت گرفت.

موسوی حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر این جزیره را بالغ بر دو میلیون تن اعلام کرد.

این مقام مسؤول همچنین به کارنامه فعالیت های مسافری در جزیره قشم نیز اشاره کرد و گفت: ترابری پنج میلیون و 963 هزار و 228 نفر-سفر در بنادر مسافری قشم به ثبت رسید.

جابجایی 1400 نفر گردشگر با کشتی کروز سانی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به فعالیت کشتی کروز سانی ، گفت: طی چهار ماه اخیر، تعداد یکهزار و 358 نفر مسافر و گردشگر از طریق این کشتی تفریحی و گردشگری سفر دریایی ایمن بین جزایر کیش و قشم را تجربه کردند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان گفت: طی این مدت، دو هزار و 263 TEU کانتینر در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج