مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در همایش تجلیل از آزادگان استان قم گفت : آزادگان سرمایه های بزرگ جامعه، ‌نماد قیام و مظهر اقدام و عمل در هنگامه نیاز هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله علیرضا اعرافی در مراسم تجلیل از آزادگان که در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: امام در سفر به یزد و در بازدید از کتابخانه معروف این شهر آیه ای از قرآن را در آنجا به یادگار گذاشت که معنی آن چهار مفهوم را در پی دارد،‌اقدام در میدان عمل،‌حرکت در مسیر رضا حق تعالی،‌داشتن انگیزه های الهی و اقدام با اندیشه و تفکر، امام 60سال پیش مردم را به عمل به این آیه شریفه دعوت کرد.

امام جمعه قم تاکید کرد: راه پیشرفت انسان و جامعه  اقدام در میدان عمل است، جامعه کسل و بی توجه پیشرفتی در دنیا و آخرت به همراه ندارد،‌ اگر آزادگان گوش به فرمان ولایت فقیه در جبهه ها حضور نمی یافتند و دوران اسارت را با انگیزه الهی ایثارگرانه و صبورانه تحمل نمی کردند امروز ما شاهد این آزادی و امنیت و پیشرفت در کشور نبودیم‌،‌جامعه از اسارت رهایی نمی یافت.

آیت الله اعرافی ادامه داد: اگر ملت ما اهل قیام نبودند، اگر امام در سخت ترین شرایط تاریخ اهل اقدام نبودند، انقلاب به وقوع نمی پیوست، ‌انسانی که اهل تلاش است می تواند پیشرفت کند،‌آنهم اقدامی که با هدف الهی و انسانی بدور از هوا و هوس اتفاق افتد و و با اندیشه و حکمت باشد، ‌خداوند در این راه انسان را یاری می کند.

وی اضافه کرد : اقدام اگر برای خدا باشد می توان در برابر امواج ایستاد،‌ سالهای 42 امام و همین مردم قم موج را شکستند و حق را پیش بردند،‌ شما آزادگان نیز در دوران دفاع مقدس در حالیکه همه دنیا در برابر ایران ایستاده بود موج شکن بودید و در جهان پرآشوب شما سرداران جبهه اسلام افتخار آفریدید.

وی عنوان کرد: 200هزار شهید،‌  500هزار جانباز و 50 هزار آزاده در جبهه های حق علیه باطل در برابر دنیا ایستادند،‌ دهها توطئه و کودتا که هر کدامش برای نابودی یک کشور کافی بود،‌ همه با اراده و ایستادگی شما ایثارگران خنثی شد.

آیت الله اعرافی اظهار داشت : برخی فریب خوردگان عنوان می کردند که انقلاب چه دستاوردی داشت،‌ ملت سرمایه گذاری کرد،‌ اگر برخی مسئولان ایراداتی هم دارند، این ربطی به انقلاب ندارد،‌ انقلاب دستاوردهای بسیاری داشته است، امام فرمود،‌ آثار دفاع مقدس را بزودی در عالم شاهد خواهید بود.

وی تاکید کرد: به برکت ایثار شما عزیزان ،‌دو جریان امروز قوت گرفته است، یک جبهه مقاومت اسلامی است که در کشورهای مختلف اسلامی رشد یافته و منتشر شده است و دیگری حضور هزاران نفر از سراسر دنیا برای کسب علوم اسلامی در شهر علم و اجتهاد است، اگر جانفشانی و ایثار شهدا و آزادگان و جانبازان نبود این امر مهم محقق نمی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج