مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان قم گفت: در هفته دولت در محدوده محلات ناکارآمد درمانگاه ایثار در محله قلعه کامکار و درمانگاه امام حسن (ع) در محله شهرک امام حسن (ع) افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، در سومین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قم که با حضور مهندس مصطفایی مدیرکل دییرخانه بازآفرینی پایدار شهری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و معاون امور عمرانی استاندار و سایر مدیران ارشد استانی برگزار شد، مهندس بهشتی معاون امور عمرانی استاندار گفت: کلیات برنامه جامع اقدامات مشترک تصویب شده ولی جزئیات آن نیاز به بازنگری دارد.

مدیرکل دییرخانه بازآفرینی پایدار شهری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک استان قم ضمن تأکید بر ورود مسائل اجتماعی، فرهنگی و خیرین و سازمان های مردم نهاد در برنامه اظهار داشت: از نگاه کالبدی محور در برنامه جامع اقدام مشترک پرهیز شود.

مصطفایی اشاره داشت: در برنامه جامع اقدام مشترک، برنامه سایر شهرهای استان نیز لحاظ شود.

وی ضمن اشاره به بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال بر توجه به مسکن و مباحث نظام مهندسی در بافت ناکارآمد تأکید کرد.

در ادامه جلسه حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه در شهر قم چهار درصد بلند مرتبه سازی وجود دارد، در خصوص وضعیت بافت ناکارآمد شهری و تاریخی اظهار داشت: 32 درصد محدوده سطح شهر قم که 700 هزار نفر جمعیت شهری را در می گیرد، نیازمند بازآفرینی شهری است.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری قم بر ضرورت تسریع در تخصیص اعتبار کلان شهرهای مذهبی اشاره کرد و گفت: 85 میلیارد ریال ابلاغ برای اجرای پروژه شده و پنج پروژه هم اکنون در مرحله کلنگ زنی است.

صبوری افزود: در یک تعامل بین دستگاه های استان برنامه جامع اقدام مشترک دستگاه های استان در راستای اهداف بازآفرینی پایدار شهری با رویکرد شهری و برنامه ششم توسعه اقتصادی استان تصویب شده که قدم بلندی در راستای اهداف بازآفرینی شهری و برنامه مند شدن اهداف مورد نظر محسوب می گردد.

وی بیان کرد: در سومین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری قم به دو کارگزار تعیین صلاحیت شده رتبه یک در استان، گواهینامه ماده چهار حمایت ملی از احیاء بهسازی و نوسازی بافت فرسوده اعطاء شد.

مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان قم خاطر نشان ساخت: دو سازمان بهسازی، زیباسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) وابسته به شهرداری قم و شرکت عمران معصومیه؛ گواهینامه کارگزاری خود را برای انجام فعالیت های مربوط به حوزه عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان قم، دریافت کردند.

در پایان جلسه مشاورین طراحی شهری شهرداری قم ضمن اشاره به اقدامات انجام شده، پیشنهاد خود را در مورد بازآفرینی دو محله دروازه ری و بازار قم تشریح نمودند که مورد نقد و بررسی اعضای جلسه قرار گرفت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج