حجت الاسلام حائری زاده در مراسم بزرگداشت شهید حججی در مسجد مقدس جمکران گفت: شهدای بزرگوار مدافع حرم پیرو مکتب عاشورا بوده و هستند و درس ایستادگی در برابر دشمنان را در دنیای امروزی برای ما تکرار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده  در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران که همزمان با آیین بزرگداشت شهید محسن حججی در این مسجد مقدس برگزار شده بود، به ایراد سخن پرداخت.

سخنران مسجد مقدس جمکران در ابتدای این مراسم که با حضور خانواده این شهید سرافراز مدافع حرم، عاشقان و منتظران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) همراه بود، اظهار داشت: شهدای مدافع حرم از چند وجه امتیازات و ویژگی های خاصی دارند؛ نخستین ویژگی شهدای مدافع حرم این است که به خاطر دفاع از حرم و حریم اهل بیت(ع) قیام کردند.

وی ادامه داد: دشمنان امروز اسلام کسانی هستند که خودشان را داعیه دار دین می دانند؛ حتی به اقامه نماز می پردازند و قرآن می خوانند، اما برداشت غلطی از دین دارند و اسلامی جعلی را برای خودشان درست کرده اند.

استاد حوزه علمیه قم به دومین ویژگی مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: مدافعان حرم با دشمنانی جهاد و مقابله می کنند که اگر در مقابل آن ها ایستادگی نمی کردند، به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید در داخل کشور با آنها می جنگیدیم.

وی سومین ویژگی شهدای مدافع حرم را به شهادت رسیدن در غربت دانست و ابراز کرد: بر اساس کنوانسیون های بین المللی، هیچ کشوری حق ندارد اسرای طرف مقابل در جنگ را از بین ببرد و یا آن ها را شکنجه دهد و این در حالی است که همه دنیا می بیند، داعش با حججی و حججی ها چگونه وحشیانه رفتار می کند.

حجت الاسلام حائری زاده تصریح کرد: بشکند آن دهان ها و خرد شود قلم هایی که نوشتند و گفتند، مدافعین حرم برای پول به عراق و سوریه می روند؛ اگر امروز در ناامن ترین منطقه جهان به عنوان امن ترین کشور مطرح شده ایم، مدیون مدافعان حرم هستیم.

وی با تأکید بر این که مدافعان حرم در اسارت هم با اقتدار مقابل دشمنان ایستادگی می کنند، اظهار داشت: در تصویر منتشر شده از شهید حججی، آثار غرور و اقتدار در چهره این شهید مشهود بود؛ در مقابل آثار هراس و ترس در چهره داعشی های وهابی نمایان بود.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: خادمان و یاران امام زمان(عج) بر اساس تکلیف الهی تصمیم می گیرند و عمل می کنند؛ شهدای بزرگوار مدافع حرم پیرو مکتب عاشورا بوده و هستند و درس ایستادگی در برابر دشمنان را در دنیای امروزی برای ما تکرار کردند.

سخنران مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: همسر شهید حججی با اقتدار و صلابت می گوید، همسرم رفت که به عالم بگوید، رهبر معظم انقلاب تنها نیستند و هنوز هم مردان خدایی هستند.

وی در پایان ابراز داشت: شهدای مدافع حرم غیرت‌مند هستند و جان خود را که بزرگ‌ترین سرمایه هر انسانی است، تقدیم کردند؛ ما مدیون شهدا و خانواده های آنان هستیم.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج