معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم از راه اندازی یک دستگاه سی تی اسکن جدید در بیمارستان فرقانی قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فعالیت بیمارستان فرقانی و تجهیز آن گفت: یکی از تجهیزات مورد نیاز بیمارستان، فراهم کردن یک دستگاه سی تی اسکن برای آنجا بود که دستگاه وارد بیمارستان شده و کارشناسان در حال مراحل نصب آن هستند.

وی عنوان داشت: در مجموعه بیمارستان نکویی هدایتی فرقانی، یک دستگاه سی تی اسکن وجود داشت، اما این دستگاه جدید در بیمارستان فرقانی نصب می شود تا همشهریان بتوانند از آن استفاده کنند.

 دکتر محمدرضا مظفری گفت: این دستگاه به عنوان سی تی اسکن 16 اسلایس مطرح است که تا هفته اول شهریور ماه امسال عملیات نصب و تست آن به اتمام می رسد.

دکتر مظفری با اشاره به تعداد دستگاه های سی تی اسکن در مراکز درمانی قم گفت: در حال حاضر دو دستگاه در بیمارستان شهید بهشتی، یک دستگاه در بیمارستان آیت الله گلپایگانی، یک دستگاه در بیمارستان امام رضا(ع)، یک دستگاه در بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع)، یک دستگاه در بیمارستان کامکار، یک دستگاه در مرکز تابش پرتو و یک دستگاه نیز نیز در مرکز طب آزما مشغول به فعالیت هستند.

وی همچنین به ام آر آی بیمارستان شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: این دستگاه نیز که به دلیل خالی کردن گاز نیاز به تعمیر داشت، از دو هفته پیش کار خود را آغاز کرده و در حال خدمات رسانی به مردم است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج