فرمانده سپاه فجر فارس گفت: نقش پذیری آزادگان در پروژه های فرهنگی و رسانه ای و حضور فعال این قشر در اجتماع یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه مسئولان کشور قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز به نقل از روابط عمومی سپاه فجر فارس، سردار سید هاشم غیاثی به همراه سردار ابوالفضل گزنی و جمعی از مسئولان سپاه فجر استان فارس با خانواده سردار شهید علیرضا هاشم نژاد دیدار کردند.

فرمانده سپاه فجر در این دیدار با بیان اینکه همه ارکان کشور و ملت ایران مدیون شهدای دفاع مقدس هستند، گفت: وجود پانزده هزار شهید والامقام در فارس نشان می دهد این استان همواره در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور فعال و تاثیرگذاری داشته است.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت مقدمه دستیابی به اقتدار و عزت است، گفت: امنیت و آرامش امروز ملت ایران حاصل از جان گذشتگی شهدا، ایثارگران، آزادگان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

سردار غیاثی با بیان اینکه پاسداشت نام شهدا و ترویج فرهنگ شهادت رسالت مهم رسانه ها و دستگاه های فرهنگی کشور است، گفت: کمرنگ کردن نام شهدا و فرهنگ شهادت در جامعه یکی از اهداف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به فرارسیدن بیست و ششم مرداد سالروز بازگشت آزادگان به کشور، گفت: آزادگان اسطوره های پایداری هستند که فرهنگ مقاومت در برابر کفر را در عرصه عمل به نمایش گذاشته اند.

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اینکه موضوع جلوگیری از تحریف حقایق دفاع مقدس یکی از مسائل مهمی است که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) قرار دارد، گفت: آزادگان یکی از اقشار مهم و تاثیرگذار دفاع مقدس هستند که با ثبت خاطرات و تحریر کتاب علاوه بر اینکه از تحریف حقایق دفاع مقدس جلوگیری می کنند بلکه یکی از وجوه درخشان فرهنگ اصیل مقاومت را برای نسل نوجوان و جوان ایران به نمایش می گذارند.

وی افزود: نقش پذیری آزادگان در پروژه های فرهنگی و رسانه ای و حضور فعال این قشر در اجتماع یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه مسئولان کشور قرار بگیرد.

سردار غیاثی با بیان اینکه بهره گیری از جوانب مختلف فرهنگ دفاع مقدس یکی از پیش شرط های تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است، گفت: فرهنگ دفاع مقدس مجموعه ای از راهبردها و تجربیات ناب و ارزشمند است که در هر برهه ای از زمان راهگشاست.

وی با پاسداشت نام و یاد شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم اهل بیت (علیهم السلام)، گفت: امروز جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی با اتکا به فرهنگ دفاع مقدس در عرصه دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) حضور فعال دارند و این گُواه استمرار فرهنگ شهادت در کشور است.

فرمانده سپاه فجر با اشاره به شکست هاس سنگین داعش و گروه های تروریستی در سوریه و عراق، گفت: دلایل شکست های سنگین داعش و آمریکا بعنوان حامی اصلی این گروره تروریستی در دستیابی به اهدافشان را باید در فرهنگ مقاومت که برگرفته از مبانی دفاع مقدس و الگوی مدافعان حرم است جستجو کرد.

سردار غیاثی با بیان استکبار جهانی در عصر حاضر از راهبردهای مختلف نظیر تحریم و جنگ نیابتی برای توطئه آفرینی بر علیه انقلاب اسلامی استفاده می کند، گفت: ترویج مولفه های مقاومت و شهادت طلبی در جامعه راهبرد موثر مقابله با توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی است و آزادگان و شهدا نمونه های اصیل و شاخص این مولفه ها در جامعه هستند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج