جلسه هم اندیشی ساخت بنای یادمان مشهد میرزا کوچک جنگلی در ارتفاعات ماسال، با حضور جمعی از مفاخر گیلان در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فیروز فاضلی  ضمن تقدیر از پیشکسوتان و مفاخر فرهنگی گیلان به پاس حضور در این جلسه، با بیان اینکه این اساتید از ذخایر معنوی استان هستند، گفت: از مهندس جوان (طراح پروژه) که با درک مفهوم دیالوگ به معنای تبادل خرد، صبورانه نظرات عزیزان را شنیدند و پاسخ ارائه کردند تشکر می کنم.

وی با تأکید بر لزوم علمی انجام شدن پروژه های فرهنگی و هنری، افزود: هر طرحی که در حوزه فرهنگ و هنر انجام می شود باید پاسخگوی اهالی فرهنگ و هنر باشد و در واقع مفاهیم مهم باید با نظر کسانی که سال ها در مورد آن مفاهیم تحقیق کرده اند، اجرایی شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: بر همین اساس، بنده و همکارانم در این اداره کل تاکید داشتیم که قبل از اجرای طرح پروژه بنای یادمان مشهد میرزا؛ نظر مفاخر، پیشکسوتان و صاحب نظران این عرصه جمع آوری شود و کار با نظر این عزیزان اجرایی گردد.

فاضلی اضافه کرد: در خصوص پروژه تالار مرکزی رشت نیز، بنده از آغاز دوره مدیریت خود، با دعوت از گروه های مختلف اصحاب فرهنگ و هنر استان برای حضور در پروژه، نظرات این عزیزان را جویا شدم و از پیمانکاران پروژه خواستم تا این نظرات اجرایی شود.

 محمدتقی پوراحمد جکتاجی، فریدون شایسته، فرامرز طالبی و روبرت واهانیان از اعضای انجمن مفاخر استان در این جلسه حضور داشتند.

چشم انداز، مقیاس و تناسب سازه، ساخت راه دسترسی مناسب و تعبیه تابلوهای راهنما، حفظ بافت طبیعی و شأن تاریخی و تقدیسی مکان با کمترین دستکاری در منطقه از موارد مورد تأکید اساتید حاضر در جلسه بود.

مفاخر گیلان با اشاره به این که بنای یادمان مشهد میرزا در عین سادگی باید به شکلی هنرمندانه، پیام رسان نهضت و شهادت باشد، طرح ارائه شده برای ساخت بنا را با اندکی تغییرات تأیید کردند.

به گزارش موج، پروژه ساخت بنای یادمان مشهد میرزا کوچک جنگلی در منطقه سیاه خانی در ارتفاعات ماسال از موارد مورد تأکید استاندار گیلان است که به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان واگذار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج