مدیر کل پست استان اصفهان گفت : سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) از ابر پروژه های دولت الکترونیک است که استان اصفهان به عنوان یازدهمین استان کشور به آن پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رجالی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: این طرح مدیریت اموری که مربوط به املاک و اماکن است در 28 دستگاه اجرایی و 3 دستگاه نظارتی عهده‌دار می باشد.

وی افزود: این طرح مقایسه و ارزیابی دستگاه های مرتبط با املاک در زمینه خدمت رسانی به مردم را امکان پذیر می سازد وکاهش مراجعات ارباب رجوع، آلودگی‌های زیست‌محیطی و کاهش استعلام های فیزیکی است.

رجالی گفت : در چهارماه نخست امسال  میزان واردات مرسولات خرید و فروش اینترنتی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است .

وی بیان کرد: در نظر داریم تا سال 1400 برای هر شهروند ایرانی سرانه یک را داشته باشیم یعنی به ازای هر نفر یک مرسوله اینترنتی در سال داشته باشیم.

رجالی افزود: 63 ایستگاه پذیرش کارت ملی هوشمند در 35 نقطه و 40 ایستگاه تحویل کارت در استان راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون از800 هزارنفردرخواست کارت ملی هوشمند 600 هزار کارت ملی هوشمند به شهروندان تحویل داده است.

رجالی با اشاره به اعتبار کارت‌های هوشمند ملی تا پایان سال جاری گفت: با توجه به تراکم جمعیت از شهروندان تقاضا می‌شود تا زمان کافی هست برای دریافت کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.

مدیرکل پست استان اصفهان افزود: 180 هزار کارت درایستگاه های  پستی وجود دارد که هنوز صاحبان آن برای تحویل گرفتن مراجعه نکرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج