مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: موقوفات کشاورزی گیلان باید احیاء گردند و پیگیری پرداخت حق موقوفه از برنامه های مهم اوقاف و امور خیریه است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اظهار کرد: استان گیلان دارای موقوفات کشاورزی شامل زمین مزروعی، باغ و استخر است که می طلبد این موقوفات احیا و به بهره برداری کامل برسند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان بر لزوم شناسایی موقوفات کشاورزی استان تاکید کرد و گفت: روسای ادارات تابعه باید نسبت به شناسایی موقوفات کشاورزی و احقاق حق و حقوق موقوفه اقدام لازم نمایند.

وی با بیان اینکه برخی از موقوفات کشاورزی گیلان قابلیت‌های مناسبی برای افزایش بهره‌وری دارند، افزود: شناسایی موقوفات مستعد کشاورزی گیلان بر عهده معاونت بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف است و در این راستا باید سند جامع تدوین شود.

علیزاده با بیان اینکه 4 هزار و 421 رقبه متصرفی موقوفه با کاربری کشاورزی در گیلان وجود دارد، افزود: تعداد رقبات کشاورزی غیر متصرفی گیلان 598 رقبه است.

وی تعداد رقبات موقوفات اشتراک ‌التولیه کشاورزی استان را 196 رقبه اعلام کرد و گفت: مجموع رقبات موقوفات کشاورزی گیلان 5 هزار و 334 رقبه است که از کل رقبات به تعداد 4 هزار و 229 رقبه دارای درآمد می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج