با زیرساخت ارتباطی قابل قبول و نیروی انسانی متخصص زمان آن رسیده است کسب و کارهای نوپا مبتنی بر «ای‌سی‌تی» را توسعه بدهیم و نیز فناوری‎های نوین همچون کلان داده‎ها،‌ رایانش ابری، اینترنت اشیا را در کشورمان نهادینه کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جامعه و ارزش‎آفرینی اقتصادی در آن، نیازمند دو فاکتور اساسی است. یکی تربیت نیروی انسانی کارآمد و دیگری توسعه زیرساخت‎های ارتباطی که باید مورد توجه قرار بگیرد.

در کشور ما با وجود مراکز دانشگاهی متعدد و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی بستر مناسبی از حیث نیروی انسانی برای نقش‎آفرینی و توسعه ایجاد شده است.

در خصوص توسعه زیرساخت‎ها هم طی سالیان اخیر خصوصا در دولت تدبیر و امید شاهد برقراری زیرساخت‎های ضروری و توسعه شبکه پهن باند بوده‎ایم.

حال با زیرساخت ارتباطی قابل قبول و نیروی انسانی متخصص زمان آن رسیده است کسب و کارهای نوپا مبتنی بر «ای‌سی‌تی» را توسعه بدهیم و نیز  فناوری‎های نوین همچون کلان داده‎ها،‌ رایانش ابری، اینترنت اشیا را در کشورمان نهادینه کنیم.

بی‎شک برای برای تحقق این مهم نیاز است مدیرانی از همین جنس و مرتبط با این دو فاکتور اساسی یعنی مسلط به حوزه زیرساختی کشور و دارای انرژی جوانی و متخصص و آشنا با فناوری‎های نوین بکار گمارده شوند.

دولت یازدهم خصوصا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعتماد جسورانه و درخور تقدیری به جوانان در عرصه‎های مدیریتی ستادی و استانی کرده که البته پاسخ آن را هم دیده است و به اذعان همگان رشد شتابانی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت گرفته است.

خوشبختانه این اعتماد در دولت دوازدهم هم ادامه پیدا کرده است که نقطه عطف آن بی‎شک معرفی یکی از فرزندان انقلاب بعنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات است که دو فاکتور اساسی لازم برای توسعه ICT را داراست؛ اول آنکه جوان است و برآمده از جامعه دانشگاهی است و دوم اینکه با حوزه زیرساخت آشناست و معمار زیرساخت کشور حداقل طی دو سال اخیر بوده است.

امیدوارم جوانِ ‌متعهد و ‌متخصصِ جسور، محمد جواد آذری جهرمی بتواند اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی را نیز اخذ کند که این قطعا نویدی خواهد بود برای آینده کشور که نیروهای جوان و متخصص کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش آفرین اصلی توسعه کشور و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج