این روزها تب و تاب انتخاب شهردار در محافل عمومی و خصوصی به اوج خود رسیده و زمزمه‌های انتخاب خادم شهر بیش از پیش به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، هرچند که پیش از برگزاری انتخابات به صورت غیررسمی برخی صاحبان و علاقمندان قدرت وعده‌هایی در ارتباط با انتخاب شهردار داده‌اند، اما با مشخص شدن 11 عضو اصلی شورای شهر بندرعباس، رایزنی‌های جدی‌تری برای انتخاب شهردار شروع شد و اکنون نیز به حدی رسیده که اصلی‌ترین کار اعضای انتخاب شده از سوی مردم، همین مبحث است.

ملاک‌ها و معیارهای بسیار زیادی نیاز است تا یک شهردار و آن هم شهردار شهر پر اهمیتی مانند بندرعباس انتخاب شود.امام‌جمعه بندرعباس در دو خطبه متوالی محور سخنانش را همین مسئله قرار داده و به ویژگی‌های یک شهردار خوب برای بندرعباس پرداخته است. وی که پیش‌تر نیز در محافل مختلف از وضعیت کنونی شهر و اقدامات در حال انجام تلویحا اعلام رضایت داشته، طی سخنانش در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه تاکید داشته که شهردار نباید منصوب محافل و اشخاص دارای قدرت باشند و فردی انتخاب شود که دلسوز شهر باشد.

نگاه دلسوزانه را در مدیریت کنونی شهر که از اواسط سال 92 روی کار آمده و تنها شهرداری است که یک دوره کامل شورا را سپری کرده و به دلیل حجم فعالیت‌های خادمانه و دلسوزانه به شهر و نگاهی شهروند محور و ارایه و اجرای پروژه‌های متعدد در راستای افزایش بودجه مصوب و محقق شده شهرداری، شاهد هستیم و این امر نیز باعث محبوبیت بیش از پیش این شهردار شده است.

در برخی محافل و جلسات غیر رسمی نیز نام برخی افراد جدید برای انتخاب از سوی شورای شهر به گوش می‌رسد که برخی از آنها قطعا گزینه کارآمد و جدی نبوده و بیشتر در حد شایعه و به منظور مطرح شدن نام آنها شیطنت‌های رسانه‌ای را رقم می‌زنند.

«مدرس»، مدیرکل پیشین نوسازی مدارس و مشاور استاندار هرمزگان که طی روزهای قبل به عنوان سرپرست معاونت عمرانی استانداری منصوب شد، یکی از گزینه‌های اصلی شهردار شدن بود که با این انتصاب، نام وی از لیست احتمالی گزینه‌ها خط می‌خورد.

ابوالقاسم جراره، نماینده پیشین مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان یکی دیگر از گزینه‌های شهرداری مطرح بود که وی نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرده نه پیشنهادی در این زمینه دریافت کرده و نه تمایلی به این امر ندارد و بدین ترتیب یکی دیگر از گزینه‌های اصلی انتخاب به عنوان شهردار بندرعباس کنار گذاشته می‌شود.

شهردار پیشین بندرعباس نیز یکی دیگر از گزینه‌های مطرح شده است که نگاهی گذرا به کارنامه مدیریتی نه چندان رضایت بخش وی سبب شده تا از لیست گزینه های پیشنهادی شورای شهر خارج شود.

عباس امینی‌زاده، شهردار کنونی بندرعباس نیز به عنوان گزینه اصلی تصدی‌گری شهرداری بندرعباس مطرح است. وی در اوج مشکلات اقتصادی و مالی توانسته شهر را مدیریت کرده و در تلاطم این روزهای کشور، شهرداری بندرعباس را سر پا نگه دارد.

با این وجود، برخی افراد از درون شورا با وجود اینکه هیچ گزینه مطرح و قابل قبولی که مورد تایید سایر اعضا باشد، به دنبال برکناری وی هستند و انگار فقط می‌خواهند که وی در این سمت نباشد تا تصمیم بعدی برای انتخاب شهردار گرفته شود.

با این وجود، پیش‌بینی‌ها بر اساس عملکرد و همچنین ترکیب اعضای شورای شهر بندرعباس حاکی از آن است که امینی‌زاده به عنوان شهردار، به ادامه فعالیت خود می‌پردازد.

در هر صورت، امیدواریم که شورا در این زمینه حساس با عقلانیت تصمیم بگیرد و شهردار بعدی نیز فردی امین باشد و به فکر رفاه حال شهروندان و توسعه روزافزون شهر باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج