فرمانده سپاه فجر فارس گفت: اگر نگاه شهردار سیاسی باشد و عملکرد مدیریت شهری در راستای انتفاع مردم نباشد در آینده دچار مشکلات جدی در شهرها خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس در دیدار با مهندس علیرضا پاک فطرت شهردار شیراز با بیان اینکه امروز شاهد به بار نشستن مدیریت جهادی در مدیریت شهری شیراز هستیم گفت: با توجه به سابقه شما در دوران دفاع مقدس انتظار هم همین است، در صحبت‌هایی که با مسئولان استان داشته‌ام نظرات آن‌ها نیز نسبت به مدیریت شهرداری مثبت بوده است.

وی افزود: در مدتی که در استان فارس توفیق خدمتگذاری داشته‌ام شاهد تعامل و همکاری مناسبی بین شهرداری شیراز و سایر دستگاه‌های اجرایی بوده‌ام.

سردار غیاثی با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر در کلانشهرها باید دارای دو شاخصه مهم تخصص و تعهد باشند، تصریح کرد: اعضای شورای شهر با تکیه بر این دو شاخصه می‌توانند بر اساس قانون اِعمال مدیریت کرده و نظارت بر شهرداری را نیز بر عهده بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مسیر مناسبی در مدیریت شهر شیراز طِی شده و نباید متوقف شود خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از کلانشهرها انتخاب شهردار تحت تاثیر بعضی موضوعات روانی یا برخی فشارها قرار می‌گیرد و موجب می‌شود اعضای شورای شهر دست به انتخاب افراد سیاسی و غیر متخصص بزنند.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه وجودِ نگاه سیاسی در شهرداری و مدیریت شهر آسیب‌زا و خطرناک است تأکید کرد: اگر نگاه شهردار سیاسی باشد و عملکرد مدیریت شهری در راستای انتفاع مردم نباشد در آینده دچار مشکلات جدی در شهرها خواهیم شد.

وی با بیان اینکه شیراز دارای ظرفیت‌های بالقوه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است، گفت: مسئولان استان فارس بخصوص شیراز باید نسبت به وضعیت تیم فجر شهید سپاسی و تقویت این تیم توجه بیشتری داشته باشند، طِی ماه‌های گذشته پیشنهاداتی برای خرید امتیاز این تیم ارائه شده اما سپاه فجر به دلیل علاقه جوانان فارس به ورزش فوتبال بخصوص تیم فجر شهید سپاسی این پیشنهادات را رد کرده است.

سردار غیاثی افزود: در حوزه فرهنگ و هنر بزودی شاهد برگزاری نمایش بزرگ میدانی و چندرسانه‌ای فصل شیدایی به مدت ده شب توسط  سپاه فجر خواهیم بود که این برنامه فرهنگی پیش از این در کلانشهرهای مختلف نظیر مشهد و تهران اجرا شده و با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شده است.

وی با اعلام تشکیل قرار گاه امنیتی - اجتماعی و محرومیت‌زدایی شهید اسکندری در شیرازاظهار داشت: پانزده نقطه محروم و دارای آسیب‌های اجتماعی در شیراز شناسایی شده‌اند و در قالب تشکیل قرارگاه شهید اسکندری بزودی طرح‌های امنیتی - اجتماعی و محرومیت‌زدایی سپاه فجر در این مناطق اجرایی می‌شوند، برای تشکیل این قرارگاه نزدیک به یک سال مطالعه و بررسی میدانی انجام شده است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه شیراز سومین کلانشهر کشور است که طرح بزرگ امنیتی - اجتماعی و محرومیت‌زدایی با محوریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن اجرا می‌شود، گفت: سپاه فجر در قالب اجرای این طرح همچنین با باندهای توزیع مواد مخدر و شبکه‌های ترویج ابتذال فرهنگی برخورد خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج