معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: طرح تخفیف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر عادلانه نیست و باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز،  اسدالله هادی‌نژادمعاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری امروز در نشست خبری در شیراز گفت: طرح تخفیف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر عادلانه نیست و باید اصلاح شود. وی همچنین در مورد طرح توزیع قانونمند مواد مخدر سنتی در موارد خاص نیز اظهار داشت: کشور ما از سال 1988 عضو کنوانسیون بین‌المللی شده که در آن کشورها به هیچ وجه اجازه ندارند اقدام به توزیع مواد مخدر کنند و طرح چنین مباحثی درست و قانونی نیست.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با بیان اینکه در یک سال گذشته کشت تریاک در افغانستان 35 تا 40 درصد افزایش داشته که  35 درصد از این مواد به ایران ارسال می‌شود تصریح کرد: در مرز ایران با افغانستان امکان تردد کامیون و کاروان حمل مواد مخدر به دلیل کنترل‌های شدید وجود ندارد و تنها 160 کیلومتر از مرزهای جنوبی باقی‌مانده که باید مانع‌گذاری شود.

هادی‌نژاد مسیرهای جدید انتقال مواد مخدر را از طریق دریا دانست و افزود: از طریق دریا دو مسیر باز شده که یکی به سمت اقیانوس هند و دیگری به سمت خلیج فارس و به نیت ورود مواد مخدر به ایران است.

وی با ضمن تصریح بر اینکه اولویت مبارزه با مواد مخدر را در استان‌هایی از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان است و در این راه نیز از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود اظهار داشت: 75 درصد از  میزان کشفیات ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج