سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از اجرای نمایش خیابانی "بیف استراگانوف " همراه با موسیقی محلی بستک با موضوع تحکیم بنیان خانواده و معضلات موبایل و رسانه های غیرمشروع خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، "داود دادوند" با تاکید بر اهمیت پرداختن به موضوعات اجتماعی در رشته های مختلف هنری، گفت: با توجه به آسیب ها و پیامدهای منفی استفاده از شبکه های ماهواره ای و موبایل در افزایش روز افزون طلاق و سست نمودن بنیان خانواده در جوامع امروزی، اگر چه فعالیت‎های فرهنگی و هنری در زمینه شناساندن عوامل مخرب ماهواره از سوی متولیان فرهنگی در مقایسه با سال‎های گذشته روند رو به رشد و قابل توجهی داشته است، اما نکته قابل توجه این است که دشمنان، هزینه‎های بسیار هنگفتی را در قالب دستیابی به اهداف شوم خود در برنامه های ماهواره‎ای هزینه می‎کنند.

دادوند افزود: ناآگاهی خانواده‎ها از شیوع آسیب‎های مخرب ماهواره‎ و نگاه سطحی آنها به این حوزه به عنوان سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت، از جمله عواملی است که ره آورد شوم آن را می توان در حوزه‎های مهم فردی، اجتماعی، خانوادگی و فرهنگی و در ابعاد گسترده ی ترویج بی اعتمادی، طلاق و زمینه ساز بروز انواع چالش ها در کانون خانواده مشاهده کرد.

"نمایش خیابانی" راهی برای آشتی دادن مردم با هنر تئاتر

در ادامه، رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان بستک درخصوص اجرای این تئاتر خیابانی عنوان کرد: این نمایش به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی حسن اماسه کاری از گروه فانوس به توصیه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک اجرا شد که موضوع کلی آن ازدواج های بدون منطق و استفاده نادرست از ماهواره و وسایل ارتباط جمعی از طرفی و تهاجم فرهنگی می باشد که متاسفانه بیشتر از طریق همین ماهواره و اینترنت، موبایل و ... بوده که در جامعه کنونی ما بسیار زیاد و به عینه قابل مشاهده است.

"حسن اماسه" هدف از اجرای این نمایش را در کنار آگاهی دادن جامعه در خصوص مضرات فضای مجازی و ماهواره، آشنایی بیشتر مردم هنر دوست بستک با هنر والای تئاتر و همچنین نمایش خیابانی به عنوان یکی از روش های اجرای هنر نمایش و در نهایت آشتی دادن مردم با هنر تئاتر بود که خوشبختانه استارت بسیار خوبی در این زمینه زده شد.

گفتنی است؛ این نمایش همراه با موسیقی محلی بستک به همت گروه فانوس انجمن هنرهای این شهرستان و در محل پارک جهانگیریه اجرا شد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج