مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری نخستین کنگره ملی شعر نبوی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری گفت: استان کرمانشاه جایگاه ویژه‌ای ازنظر مذهبی دارد و این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی نیز که دارد می‌تواند محور وحدت در سطح منطقه باشد.

وی افزود: برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی با موضوع وحدت و با محوریت پیامبر اکرم (ص) در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه قرارگرفته است از همین روی نیاز است تا ابعاد شخصیتی پیامبر (ص) را به جوانان و جامعه بشناسانیم تا مانع از شکل‌گیری جریان‌های فکری که دارای برداشتی غلط از اسلام و شخصیت پیامبر اکرم (ص) هستند، شویم.

جعفری گفت: به‌زودی دبیرخانه دائمی کنگره شعر نبوی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود و امکان برگزاری این کنگره به‌صورت فرامرزی در سال‌های آتی وجود دارد و برای سال جاری نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم که کنگره را با رویکرد جدیدی اجرایی کنیم و از ظرفیت آثار ارسالی به کنگره در سطح استان به نحو مناسب بهره ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیان کرد: علاوه بر آثار ارسالی به کنگره قصد داریم از ظرفیت چهره‌های شاخص شعر آیینی کشور و استان در آیین افتتاحیه و اختتامیۀ این کنگره بهره ببریم و کنگره را در سطح مطلوبی برگزار کنیم.

وی اشاره‌ای نیز به جزئیات کنگره داشت و ادامه داد: در بخش اصلی کنگره شاعران بدون هیچ محدودیت سنی و در دو بخش فارسی و کردی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با محوریت ابعاد شخصیتی پیامبر اسلام (ص)، سیره نبوی، پیامبر اکرم (ص) محور وحدت، پیامبر اکرم (ص) و صلح و دوستی، پیامبر اکرم (ص) و تمدن اسلامی - دوستی پیامبر اکرم (ص)، مقابله با افراطی‌گری به دبیرخانه کنگره ارسال کنند و همچنین در بخش ویژه با موضوع حدیث شریف ثقلین نیز ارسال آثار داشته باشند.

جعفری افزود: هر شاعر تنها در هر بخش می‌تواند ۳ اثر تا تاریخ ۱۵ آبان ۹۶ آثار خود را ارسال کنند و برای برگزیدگان کنگره نیز هدایای ارزشمندی در نظر گرفته‌شده است.

وی تأکید کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ آبان ۹۶ به رایانامه nabaviksh@gmail.com یا شماره تلگرامی ۰۹۱۸۸۳۴۲۰۴۸ ارسال کنند و به آثار ارسالی پستی ترتیب اثر داده نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه شماره تلفن ۰۸۳۳۸۲۲۹۵۹۰ را جهت ارتباط بیشتر با دبیرخانه کنگره اعلام کرد و گفت: این کنگره هم‌زمان با هفته وحدت برگزار می‌شود و افتتاحیه شهرستانی کنگره ۱۰ دی‌ماه ۹۶ و اختتامیه کشوری کنگره ۱۳ دی‌ماه ۹۶ خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج