استاندار کرمانشاه روابط ایران و روسیه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مبادلات اقتصادی کرمانشاه با کشور روسیه می‌تواند توسعه و افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در دیدار با سفیر روسیه بابیان اینکه امیدوارم سفر سفیر و هیئت تجاری روسیه به کرمانشاه برای سفارت روسیه و کرمانشاه منشأ برکت باشد گفت: ایران و روسیه روابط خارجی طولانی و مطلوبی دارند و این 2 کشور در مسائل مختلف کنار یکدیگر هستند و در حالت اتحاد راهبردی قرار دارند.

رازانی از هم‌مرزی کرمانشاه با 2 بخش کردنشین و عرب نشین عراق به‌عنوان یک موقعیت ویژه یاد کرد و گفت: بالاترین صادرات ایران به عراق از مرزهای استان کرمانشاه انجام می‌شود و قصرشیرین نیز در حال تبدیل‌شدن به منطقه آزاد تجاری است.

وی با اشاره به راه‌اندازی پروژه راه‌آهن کرمانشاه گفت: پروژه راه‌آهن جنوب به شمال نیز به‌زودی دایر خواهد شد و با عبور آن زیرساخت‌های تبادلات اقتصادی کرمانشاه با روسیه تقویت می‌شود.

استاندار کرمانشاه ظرفیت‌های کشاورزی کرمانشاه را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: پروژه بزرگ گرمسیری در استان در حال اجراست که می‌تواند منجر به تحول بخش کشاورزی استان شود.

رازانی ادامه داد: کرمانشاه یک و نیم درصد مساحت ایران را دارد اما هفت درصد اراضی کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: همچنین این استان از ظرفیت بالایی درزمینهٔ صنایع نفت و پتروشیمی برخوردار است و می‌تواند در این زمینه با روسیه همکاری کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج