رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان از پذیرش دانشجویان کنکور سراسری در سه رشته فقه و حقوق امامیه، فقه و حقوق شافعی، علوم قرآن و حدیث خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، کامران فتح‌اللهی صبح امروز در مصاحبه با خبرنگاران استان اظهار کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی از سال 89 فعالیت رسمی خود را در استان کردستان آغاز کرده است و تاکنون بیش از 280 نفر از خدمات این دانشگاه در رشته‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند. 

وی افزود: این دانشگاه با عضویت در اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و با تعاملی که با دانشگاه‌های معتبر اسلامی از جمله الازهر مصر و سایر کشورهای اسلامی دارد توانسته است جایگاه مهمی را در این عرصه کسب کند. 

فتح‌اللهی خاطرنشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی یک دانشگاه دولتی بوده و تحصیل در آن کاملا رایگان است و خدمات خوابگاهی و رفاهی همانند دانشگاه‌های دولتی به دانشجویان ارایه می‌شود.

وی اعلام کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی، از بین داوطلبان خواهر و برادر گروه‌های آزمایشی(علوم انسانی، تجربی و ریاضی) شرکت کننده در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، در سال 96 با امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در شهر سنندج با حضور استادان برجسته  و بهره مندی از امکانات رفاهی و خوابگاهی دانشجو می‌پذیرد. 

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی استان کردستان همچنین از رایزنی با دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق برای تبادل دانشجو و اساتید خبرداد و افزود: طی یک سال آینده به صورت بین‌الملل نیز دانشجویانی در دانشگاه مذاهب کردستان مشغول به تحصیل خواهند شد که اقلیم کردستان عراق در این زمینه در اولویت است.

فتح‌اللهی در ادامه سخنان خود به نتایج گردهمایی هیات امنای دانشگاه مذاهب اسلامی در اردیبهشت ماه امسال در سنندج اشاره کرد و گفت: در این سفر پر خیر و برکت شاهد تصویب دو رشته کارشناسی هنر اسلامی و کارشناسی ارشد عرفان اسلامی بودیم که با توجه به ظرفیت‌های منطقه می‌تواند تأثیرات خوبی در حوزه علوم اسلامی و تقویت ارتباط آنها با سایر بخش‌های جامعه داشته باشد.

وی همچنین از برگزاری آزمون ورودی رشته‌های فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی و فقه مقارن و حقوق جزای خصوصی ویژه طلاب در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و افزود: این آزمون نیز در شهریورماه سال جاری ثبت‌نام آن آغاز خواهد شد و برای ترم دوم سال تحصیلی در این دو رشته نیز دانشجو پذیرش خواهیم کرد. 

فتح‌اللهی خاطرنشان کرد: داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند برای اطلاع بیشتر از انتخاب رشته در دانشگاه مذاهب اسلامی و خدمات و امور رفاهی این دانشگاه به پایگاه اطلاع رسانی www.mazaheb.ac.ir مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج