فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: حضور یک میلیون و 500 هزار نفر زائر راهیان نور در کردستان در سال‌های اخیر یکی از اقدامات برجسته فرهنگی است که به معرفی الگوهای شهدا در استان و معرفی استان و نقش آن در پیروزی انقلاب کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سردارمحمد حسین رجبی امروز یک شنبه(22 مرداد ) در جلسه کمیته رسانه کنگره 5400 شهید کردستان اظهار کرد: معتقدم کمیته رسانه کنگره تنها یک کمیته نیست بلکه اگر عملکرد خوبی داشته باشد، می‌تواند در عملکرد کمیته‌های دیگر هم موثر باشد.

وی افزود: امیدوارم اتفاقات خوبی در کردستان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، رفع محرومیت و توسعه استان بیفتد چنانچه که در سال‌های اخیر در حوزه فرهنگی اقدامات برجسته‌ای صورت گرفته است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه، کردستان در حوزه اعزام دانش آموزی راهیان نور استان سوم کشور است، عنوان کرد: حضور یک میلیون و 500 هزار نفر زائر راهیان نور در کردستان در سال‌های اخیر یکی از اقدامات برجسته فرهنگی است که به معرفی الگوهای شهدا در استان و معرفی استان و نقش آن در پیروزی انقلاب کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد هم اقدامی شاخص و برجسته بود که براساس این تجربه موفق، به سمت برگزاری کنگره ملی شهدا پیش می‌رویم.

سردار رجبی، در ادامه عزم مسئولان استان برای ایجاد باغ موزه در کردستان را هم ستود و آن را اقدامی فاخر و ارزشمند دانست که آثار آن در تاریخ خواهد ماند.

وی با اشاره به تجربه کردستان در برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کُرد، این مسئله را موجب بیشتر شدن انتظارات از استان دانست و بر تلاش همگانی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر کنگره 5400 شهید کردستان تاکید کرد.

وی در ادامه به حوزه گسترده آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: مدیرکل این دستگاه فرهنگی با وجود محدودیت‌ها و گستردگی کار آن، در اکثر موارد آورده خوبی داشته و همکاری بسیار مناسبی داشتند بنحوی که ما در حوزه اعزام راهیان نور دانش‌آموزی رتبه سوم کشوری را کسب کردیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج