رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بر اثر نشت گاز کلر در حادثه شنبه شب در این شهر 475 نفر دچار مشکل تنفسی و مسمومیت ناشی از استنشاق گاز کلر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: شمار مصدومان حادثه نشت گاز کلر شب گذشته در این شهرستان به 475 نفر رسیده است.
 
دکتر کلانتریان اظهار کرد: تا این صبح امروز در مجموع 475 نفر به علت مسمومیت با گاز کلر در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌های سطح شهرستان دزفول به صورت سرپایی یا بستری تحت درمان قرار گرفتند.
 
وی افزود: از این تعداد در حال حاضر 45 نفر در بیمارستان‌های گنجویان و آیت‌الله نبوی بستری هستند که حال عمومی آنها خوب گزارش شده، همچنین سه نفر از مصدومان این حادثه، اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفتند.
 
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه حادثه نشت گاز کلر در این شهرستان، مصدوم وخیم بر جای نگذاشته است، عنوان کرد: در این حادثه، ‌یک مرد 42 ساله که با علامت مسمومیت در حال انتقال به بیمارستان بود، متاسفانه فوت می‌کند که نمی‌توان در این رابطه به شواهد اتکا کرد و باید بررسی‌های علمی برای علت مرگ این فرد انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج