مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان گفت: فضای مجازی فرصتی است که منشور حقوق شهروندی به مردم معرفی شود تا نسبت به حق و حقوق خود آگاه شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا چراغعلی شامگاه شنبه در نشست هم‎اندیشی فعالان فضای مجازی که با موضوع  آسیب‎های اجتماعی و حقوق شهروندی برگزار شد، اظهار کرد: شرایط کشور در شاخص های مختلف قابل تشخیص نبوده چرا که حجم کار انجام شده با نیاز کشور متناسب نیست.

وی افزود: حقیقت این است که فعالیت زیادی انجام شده است اما چون اثر کمی داشته است اینگونه تصور می شود که در حوزه آسیب ها فعالیتی انجام نشده است.

چراغعلی با اشاره به آمار معتادین ترک کرده گفت: متاسفانه تنها ۱۲ درصد افرادی که از مراکز سم زدایی خارج میشوند پاک باقی می مانند و دیگر سراغ مواد مخدر نمی روند اما ۸۸ دیگر دوباره به سمت مصرف مخدر روی می آورند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان اظهار کرد: در سال ۷۵ از هر ۱۹ ازدواج یک مورد به طلاق ختم می شد، در سال ۸۵ از هر ۱۰ ازدواج یک مورد به طلاق و  در سال ۹۵ متاسفانه شاهدیم ازهر چهار و نیم ازدواج یک مورد به طلاق ختم می شود.

گلستان پرچمدار تصادفات در کشور

وی افزود: یکی از موضوعاتی که استان ما در کشور پرچم‎دار آن است تصادف رانندگی با موتورسیکلت بوده که تلفات زیادی داشته و هزینه های زیادی را به جامعه تحمیل می کند.

چراغعلی با اشاره به منشور حقوق شهروندی گفت: باید ببینیم فرمان هشت ماده‎ای حضرت امام خمینی(ره) که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ابلاغ شده و در قانون اساسی بندهایی ازآن اورده شده است تا چه میزان عملی شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان اظهار کرد: برخی افراد حقوق شهروندی را قبل از برگزاری انتخابات یک کار تبلیغاتی از سوی رئیس جمهور می دانستند به همین دلیل پیگیری مطالبات حقوق شهروندی را به پس از انتخابات موکول کردیم.

چراغعلی با بیان اینکه لازم است فرازهایی از این منشور در فضای مجازی منتشر شود، افزود: باید تلاش کنیم تا مردم با حقوق شهروندی خود آشنا شوند.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان بوده، اظهار کرد: لازم است این چنین نشست های هم اندیشی هر سه ماه یکبار با یک موضوع تخصصی برگزار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج