مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: تسهیلات ایجاد اشتغال در مناطق روستایی گلستان پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی نصیبی اظهار کرد: در طرح هایی با اولویت گردشگری به ویژه بوم گردی و طبیعت گردی، صنایع تبدیلی تکمیلی کشاورزی، گلخانه ها، صنایع روستایی و غیره، تسهیلات با سود هشت درصد تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: پرداخت پنج درصد از سود این تسهیلات را معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و پنج درصد آن را بنیاد علوی تقبل کرده است.

نصیبی بیان کرد: به طرح های پرورش ماهیان خاویاری در مناطق روستایی استان گلستان نیز تسهیلات با سود هشت درصد تعلق گرفته که با توافق انجام شده از سوی استانداری و بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، هر یک از این دو نهاد پرداخت پنج درصد سود این تسهیلات را برعهده گرفته اند.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته به طرح های اشتغال زا در زمینه کشت گلخانه ای، طرح های شیلاتی، روش های نوین آبیاری، طرح های زیست محیطی و منابع طبیعی نیز تسهیلات با نرخ هشت درصد تعلق می گیرد که این تسهیلات فقط ویژه مناطق محروم روستایی استان است.

نصیبی افزود: همچنین به طرح های مرتبط با صنایع تبدیلی تکمیلی، تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یک ساله تعلق گرفته که نرخ سود آن جهت مناطق روستایی محروم استان ۱۲ درصد و جهت مناطق روستایی برخوردار استان ۱۶ درصد است.

وی از ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای نو سازی ناوگان حمل و نقل عمومی روستایی با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خبرداد و بیان کرد: افراد جهت بهره مندی از تسهیلات مذکور باید مجوزهای لازم را اخذ و ضمن داشتن آورده کافی و ضمانت و وثیقه های لازم براساس شیوه نامه ای که جهت ادارات مرتبط و فرمانداری ها ارسال شده نسبت به تکمیل مدارک اقدام و از طریق ادارات شهرستانی و فرمانداری ها نسبت به تشکیل پرونده اهتمام بورزند.

وی در پایان گفت: تسهیلات مذکور، هر یک برای مشاغل خاصی تعریف شده و به برخی پروژه ها هم چون پرورش دام ، صنایع شیمیایی آلوده کننده محیط زیست و غیره تعلق نمی گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج