مدیر آموزش و پرورش قشم از صدور مجوز تأسیس 14 آموزشگاه متوسطه، دبستان و پیش دبستانی، 4 مرکز آموزش زبان خارجه و یک مرکز علمی آزاد در این جزیره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش قشم، "بهرام پوراشرف" مدیر آموزش وپرورش قشم در جلسه شورای نظارت بر مراکز غیردولتی شهرستان قشم گفت: در سال گذشته بیش از یک هزار و 670 دانش آموز در 48 کلاس درس مدارس غیر دولتی و همچنین بیش از 770 دانش آموز در 35 مرکز پیش دبستانی این جزیره مشغول به تحصیل بودند.

وی افزود: دستگاه تعلیم و تربیت با توجه به سیاست های ابلاغی دولت، مشارکت بیشتر بخش خصوصی و گسترش مدارس غیر دولتی را دنبال می کند که در این راستا آموزش وپرورش قشم مسیر گسترش این مدارس را تسهیل می بخشد.

پوراشرف به صدور مجوز تأسیس 19 آموزشگاه غیر دولتی در قشم اشاره کرد و اظهار داشت: مجوز 12 مرکز دبستان و پیش دبستانی، چهار آموزشگاه زبان خارجه، یک مرکز علمی آزاد، یک آموزشگاه متوسطه دوره اول پسرانه و همچنین دبیرستان متوسطه دوره دوم دختران از جمله این مراکز آموزشی هستند.

مدیر آموزش وپرورش قشم خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، اهتمام بر اقتصاد مقاومتی، ارتقاء سطح علمی دانش آموزان در برخی دروس، کمبود فضای فیزیکی و نیروی انسانی در آموزش وپرورش، به دنبال آن هستیم که مدارس غیر دولتی در جزیره افزایش یابد.

این مسئول از تأسیس هنرستان های غیر دولتی علوم و فنون دریایی و شیلات با توجه به ظرفیت های این جزیره استقبال کرد و گفت: جزیره قشم دارای ظرفیت مناسبی برای گسترش رشته های فنی و حرفه ای نظیر آموزش ناوبری، ملوانی، انواع تعمیرات موتور کشتی ها، صیادی و شیلات و غیره می باشد که با تأسیس هنرستان های غیر دولتی، می توان در اشتغال زایی جوانان این جزیره کمک شایانی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج