فرمانده سپاه بیت‌لمقدس استان کردستان گفت: راهیان نور به‌عنوان یک حرکت حسنه و فرهنگی همواره خیر و برکت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را وارد استان کرده است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، سردار محمدحسین رجبی صبح امروز در بازدید از مرکز رسانه‌ای شهید رهبر در این شهر اظهار داشت: در حوزه راهیان نور جمع کثیری جهت خدمت به شهدا فعالیت می‌کنند که سپاه پاسداران نیز عضو کوچکی از آنان است.

وی گفت: راهیان نور به‌عنوان یک حرکت حسنه و فرهنگی همواره خیر و برکت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را وارد استان کرده و سپاه بیت‌المقدس کردستان نیز بنا به وظیفه‌ای که بر عهده دارد میزبان زائرین در یادمان‌ها و زائرسراهای شهدا بوده است.

فرمانده سپاه بیت‌ المقدس استان کردستان تصریح کرد: استان کردستان تا سال‌های گذشته به‌عنوان یکی از استان‌های درگیر جنگ تحمیلی همچون استان‌های مرزی دیگر، رشد قابل توجه‌ای نداشته اما امروزه قابلیت رقابت با یادمان‌های سراسر کشور را داریم.

وی گفت: در کردستان با توجه به حجم عظیم حضور زائرین در یادمان‌ها و اسکان آنها در شهرستان‌های استان، ظرفیت اسکان بیش از 3 هزار نفر زائرین راهیان نور در زائر سراهای سپاه وجود دارد و در صورت افزایش زائرین از ساختمان‌ها و خوابگاه‌های آموزش و پرورش و ادارات مرتبط استفاده می‌شود.

سردار رجبی افزود: حقیقتاً سپاه با توجه به اینکه خود را سرباز و خادم اصلی حرکت عظیم راهیان نور می‌داند اقدامات مهمی را در استان‌های میزبان راهیان نور انجام داده است که به تبع آن در استان کردستان نیز شروع به ساخت و ساز زیربنایی حسینه‌ها، زائرسرا و ساخت المان یادمان‌ها با کمک دستگاه‌های دولتی و ستاد مرکزی راهیان نور کشور کرده است.

وی اظهار کرد: از مهم‌ترین اقدامات سپاه جهت رفاه حال زائرین شهدا، ساخت حسینه‌ در یادمان بوالحسن، والفجر4، سیرانبند؛ ساخت زائرسرا در شهرستان‌های سروآباد و مریوان در ارودگاه شهید قهاری و تجهیز زائر سراها در شهرستان‌های سنندج، بانه و مریوان است.

فرمانده سپاه بیت‌ المقدس استان کردستان از روند ساخت باغ موزه سنندج خبر داد و خاطر نشان کرد: مکان و اعتبارات ساخت باغ موزه کردستان با همت و تلاش‌های سپاه بیت‌المقدس، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همکاری دستگاه‌های دولتی استان مشخص شده و امیدوارم مکانی در شأن و تراز هم استانی‌های عزیز و شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد ساخته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج