ولی الله نانواکناری با بیان اینکه دپوی زباله در سواحل فریدونکنار و بابلسر خطری جدی است که باید بررسی شود، خاطرنشان کرد:سرمایه‌گذارانی برای ورود به بحث بازیافت زباله در مازندران و کارخانه کمپوست وارد شدند که مورد حمایت ما قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با خبرنگاران بیان داشت: با پیگیری نمایندگان شمال کشور پیگیری عدم ورود برنج در این زمان انجام شده و وارداتی نداریم و با متخلفان برخورد قانونی می‌کنیم و با توزیع کنندگان برنج خارجی در این زمان نیز برخورد جدی می‌شود.

نانواکناری افزود: منتظریم حج تمتع بدون مشکل انجام شود تا حج عمره برای سال آینده برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم، تاکنون در ورود حجاج امسال مشکلی نیست و باید دید تا پایان چگونه پیش می‌رود و البته برای تنش‌زدایی در کشورهای منطقه گام بر می‌داریم.

وی با بیان اینکه دپوی زباله در سواحل فریدونکنار و بابلسر خطری جدی است که باید بررسی شود، خاطرنشان کرد: منطقه آزاد برای مازندران در جلسه مجمع نمایندگان مطرح شد و مقرر شد سه منطقه امیراباد، فریدونکنار و بابلسر و نوشهر هر سه منطقه آزاد شوند و کارشناسانی از مرکز بررسی کردند و مکاتبات خوبی داشتیم و به رئیس جمهور منعکس شده است.

نانواکناری با اشاره به اینکه در بحث برجام ایران به مسؤولیت وزیر خارجه با همکاران تیم مذاکره کننده با پنج عضو دائمی سازمان ملل و آلمان تعهداتی دادیم و گرفتیم، خاطرنشان کرد: در برجام پایبند بودیم و سران آمریکا و اروپا نیز بر این موضوع صحه گذاشتند ولی آمریکا تنها کشوری است که پایبند نیست و با خوی استکباری خود می‌خواهد ایران از برجام تخطی کند ولی دولت و ملت ایران در زمین حریف بازی نمی‌کنند و بر اساس نقشه‌های آن‌ها پیش نمی‌روند و در مقابل با طرح کمیسیون امنیت ملی در مجلس با جدیت ورود پیدا می‌کنیم.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظر بابل برای ایجاد فرودگاه در احمدکلا موافق است و با نشستی در نیروی هوایی مقرر شد زمین مناسبی برای فرودگاه از شرکت تعاونی ارتش اخذ شود، افزود: این نقطه در میانه استان پرتراکم‌ترین نقطه و مسافرخیز و توریست‌پذیر است و با جدیت در همین راستا برنامه‌ریزی و اقدام می‌شود.

نانواکناری با بیان اینکه بیمارستان شفا از حیث حجمی و کیفیتی و تجهیزاتی می‌تواند در آینده حرف نخست در بین بیمارستان‌های منطقه را بزند و با قول مدیران بهداشت و درمان و بیمارستان تا هفته دولت تجهیز می‌شود، گفت: ایران به عنوان کشوری امن در منطقه و جهان مطرح است و حادثه غیرمترقبه تروریستی در مجلس موجب تعطیلی مجلس نشد و بعد از آن نیز طرح‌های سیار خوب امنیتی تدوین شده است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی درباه وزیر کشور تصمیم می‌گیرد و بعد از آن باید دید بر اساس نظر وزیر، انتخاب استانداران انجام می‌شود، بیان کرد: به دنبال مدیریت قوی‌تر برای مردم هستیم تا رشد بیشتر برای مردم و منطقه اتفاق بیفتد.

نانواکناری با اشاره به اینکه مشکل آب شرب در بابلسر و فریدونکنار مشکل اساسی است و راه برون‌رفت از آن با استفاده از سد البرز است، اظهار کرد: تزریق ۳۰۰ لیتر بر ثانیه آب شرب در منطقه اتفاق افتاده و وضعیت را بهتر کرده است، موتور برق پمپاژ آب شرب منطقه نیز تامین می‌شود و به دنبال تامین آب شرب از سد البرز به عنوان یک کار دائمی برای رفع مشکلات موجود هستیم.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم منطقه مالیات بر ارزش افزوده محصولات کشاورزی است، گفت: مصوبه مجلس این موضوع را از دستور کار دولت خارج کرده و دیگر این مالیات بر ارزش افزوده از کشاورزان اخد نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج