فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: پایگاه سیار پلیس از هفته گذشته کار خود را در شهرک پردیس کرمانشاه به‌منظور افزایش سطح امنیت اجتماعی و دسترسی آسان شهروندان به پلیس، در این منطقه آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا شیرزادی با اشاره به‌ضرورت حضور پلیس در مناطق پرجمعیت اعلام کرد: این پایگاه در راستای افزایش سطح امنیت اجتماعی و تداوم روند کاهشی سرقت، پس از تجزیه‌وتحلیل جرائم و کار کارشناسی در شهرک پردیس کرمانشاه مستقر شد.

سرهنگ شیرزادی توضیح داد: حضور این پایگاه در مناطقی که تمرکز جمعیت دارند، علاوه بر کمک به کلانتری‌ها در برقراری نظم و امنیت، می‌تواند زمینه را برای کاهش سرقت و افزایش احساس امنیت در جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی عنوان کرد: به دنبال آن هستیم تا با استفاده از این پایگاه سیار پلیس آمار وقوع سرقت را در سطح شهرستان کاهش دهیم و از وقوع جرائم مهم و مزاحمت‌ها جلوگیری کنیم.

سرهنگ شیرزادی بابیان اینکه شهرستان کرمانشاه درمجموع یک درصد کاهش وقوع سرقت در چهار ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه را داشته است، اعلام کرد: انتظامی این شهرستان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های درون و برون‌سازمانی، تجزیه‌وتحلیل جرائم و برنامه‌ریزی دقیق به دنبال کاهش محسوس وقوع سرقت و مقابله با باندهای سرقت است.

وی در ادامه عنوان کرد: انتظامی شهرستان کرمانشاه با به‌کارگیری پلیس‌های افتخاری، نگهبان‌های محله، برقراری گشت مشترک با اداره برق و فعالیت شبانه‌روزی مأموران انتظامی شهرستان توانسته است آمار وقوع سرقت را کاهش دهد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه بابیان اینکه بخش اعظمی از سرقت‌های شهرستان کرمانشاه توسط معتادین متجاهر انجام می‌شوند، گفت: از ابتدای سال تا پایان تیرماه ۷۲۹ معتاد متجاهر توسط مأموران انتظامی در سطح شهرستان جمع‌آوری و به مراکز ترک اعتیاد معرفی‌شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج