۹۵ درصد از مددجویان بیکار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه فاقد مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رشید جلیلیان، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه بابیان اینکه طرح مستعدین اشتغال باهدف شناسایی سطح بیکاری جامعه تحت حمایت کمیته امداد استان و راهکارهای رفع این معضل اجراشده، گفت: حدود ۱۰۰ امدادگر در سال گذشته برای اجرای این طرح در درب منازل خانوارهای تحت حمایت حضور پیداکرده و اطلاعات و مشخصات شغلی این خانوارهای مددجو را به‌صورت آنلاین در نرم‌افزار تمام شماری برای ایجاد یک بانک اطلاعات شغلی ثبت و ضبط کرده‌اند.

جلیلیان با یادآوری اینکه در این طرح ۱۱۹ هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه ثبت‌نام شدند، افزود: بر اساس مستندات ثبت‌شده در بانک اطلاعاتی این نهاد حدود ۵۰ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت مستعد پذیرش شغل شناخته‌شده‌اند.

به گفته جلیلیان ۳۸۹ نفر از مددجویان فاقد شغل در استان کرمانشاه دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری، حدود چهار هزار نفر دارای مدرک فوق‌دیپلم و کارشناسی و مابقی مددجویان بیکار دارای مدارک دیپلم و پایین‌تر بوده‌اند طبق نتایج به‌دست‌آمده از طرح مستعدین شغلی ۹۵ درصد از مددجویان بیکار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه فاقد مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند.

وی گفت: مددجویان فاقد شغل می‌توانند به‌صورت رایگان و بر اساس توانایی و علاقه‌مندی در دوره‌های مهارتی و فنی که با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود شرکت کرده و به مهارت‌های شغلی موردنیاز خود دست یابند.

جلیلیان با پیش‌بینی اینکه تا پایان سال جاری بیش از پنج هزار فرصت شغلی با اعطای تسهیلات برای مددجویان تحت حمایت در استان ایجاد شود، عنوان کرد: این تعداد فرصت شغلی موجب رونق اقتصاد جامعه و توانمندی خانوارهای تحت حمایت این نهاد می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج