شهردار سنندج با بیان اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح قرآن نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک ورودی و خروجی سطح شهر دارد گفت: در حال حاضر این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با برنامه‌ریزی صورت گرفته در پاییز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، منوچهر فخری صبح امروز در روند بازدید از این پروژه که با حضور جمعی از مدیران شهرداری و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر صورت گرفت، اظهار داشت: افزایش جمعیت شهرها و بواسطه آن گسترش شهرها و همچنین افزایش چشمگیر وسایل نقلیه موجب شده که بسیاری از معابر و خیابان‌های اصلی ما جوابگوی تردد خودروها نباشد و همین امر موجب به وجود آمدن معظل ترافیک در اکثر خیابان‌های سطح شهر شده است.

وی بیان کرد: عمده فعالیت‌های عمرانی شهرداری هم در چند سال اخیر در راستای  رفع مشکل ترافیک بوده و چندین پروژه عمرانی نظیر تقاطع غیر همسطح کوسه هجیج، تونل انقلاب، پارکینگ طبقاتی، کمربندی 36 متری آبیدر و پروژه تعریض پل قشلاق از جمله طرح‌های عمرانی این شهرداری بود که نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر داشته است.

وی گفت: یکی از دیگر طرح‌های عمرانی شهرداری که نقش بسیار تاثیرگذاری در رفع معظل ترافیک ایفا خواهد می‌کند، پروژه تقاطع غیر هم‌سطح میدان قرآن است.

فخری  افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح قرآن در مجاورت بلوار دکتر حسینی و بلوار مستعضعفین  در  محدوده پارک مولوی و همچنین در مسیر محور ورودی سنندج – همدان واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: حذف برخوردهای ترافیکی هم‌سطح در محدوده این تقاطع، روان‌سازی ترافیک‌های ورودی و خروجی سطح شهر، کاهش تصادفات و ارتقاء ایمنی، سامان بخشی به یکی از مهم‌ترین محورهای ارتباطی شهر، تسهیل در ترافیک عبوری و اتصال به کمربندهای اصلی شهر و همچنین ارتقاء سیما و منظر شهری را از مهم‌ترین کارکردهای اصلی احداث تقاطع غیر هم‌سطح قرآن است.

فخری در خصوص مشخصات فنی تقاطع غیر هم‌سطح قرآن نیز افزود: این تقاطع شامل 4 دهنه پل بتنی 24 متری به عرض 18 متر است که پایه‌های کناری و میانی این پل بتن مسلح است.

وی طول کل پروژه را 2 هزار و 200 متر اعلام کرد و گفت: تقاطع غیر هم‌سطح قرآن دارای 2 عدد رمپ، 4 عدد لوپ و 2 عدد دور برگردان است.

شهردار سنندج از پیشرفت 80 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح قرآن خبر داد و گفت:جداره‌سازی تقاطع قرآن از مصالح مدرن که از عناصر و بناهای تاریخی منجمله پل تاریخی قشلاق الهام گرفته احداث خواهد شد.

فخری عنوان کرد: تاکنون و در راستای تکمیل این پروژه عمرانی عملیاتی نظیر 90 هزار متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی، 13 هزار متر مکعب پی‌کنی، 50 هزار متر مکعب راکفیل، 160 متر طول حفاری شمع ، یک‌هزار و 800 متر مکعب عملیات بنایی، 810 تن آرماتوربندی، 900 متر مکعب اساس،4 هزار و 800 متر مکعب بتن در جا و تهیه و نصب 56 عدد تیر بتنی پیش ساخته صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با این پروژه پاییز امسال به بهره‌برداری می‌رسد گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این تقاطع گام مهمی دیگری در راستای کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر برداشته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج