مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از ۲۵ لغایت ۲۸ مرداد ماه جاری در شهر لاهیجان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فیروز فاضلی با اعلام این خبر افزود: هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می شود.

وی با بیان این که بسیار خرسندیم که زاویه دید مسئولان شهری از لحاظ فرهنگی بدین اندازه قوی و بالاست، تأکید کرد: تداوم هر چیز باعث می شود آن مقوله به فرهنگ تبدیل شود و الحمدلله نقش جشنواره تئاتر خیابانی شهروند که حاصل یک خرد جمعی است در فرهنگ سازی بدیهی می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این که تئاتر خیابانی، رسانه ای ارزشمند، تاثیرگذار و مردمی است، ادامه داد: این هنر می تواند با ارتباط صمیمی و رو در رو با مخاطب خاص و عام به طرح مسایل اساسی و مشکلات پرداخته و با تقویت شناخت، انگیزه و شور، در ساختن جامعه ای سالم و مطلوب تاثیرگذار باشد.

فاضلی؛ «حفظ ریشه های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی»، «ارتقای سطح دانش شهروندی، بهبود زندگی شهری» و «استحکام پیوند شهروندی، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک» را از اهداف برگزاری هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان عنوان کرد. 

وی یادآور شد: جشنواره امسال دارای ٢ مرحله بود که در مرحله اول ٣١٠ طرح و ایده از ٢٥ استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و ٧٥ طرح در مرحله اول پذیرفته شد؛ از ٦٣ اثر تولید شده پس از ارزیابی داوران، ۱۵ نمایش برای اجرا در بخش مسابقه و ۵ نمایش در بخش کودک پذیرفته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان اظهار کرد: موضوعات شهروند، شعار سال، آسیب های اجتماعی، ترویج کتاب و کتابخوانی از موضوعات مورد توجه هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج