انحراف از مسیر اصلی، پرت شدن در رودخانه، تصادف های شانه به شانه و... از جمله نمونه های تلخ و وحشتناک سوانح رانندگی در جاده لاکان بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محال است هزارگاهی در صفحه حوادث گیلان سرک کشیده و خبر تصادفات وحشتناک و مرگ افرین جاده لاکان را نخوانده باشیم.

حوادث تاسفناک و غیر قابل جبرانی که افراد زیادی را به دیار باقی فرستاده است.

انحراف از مسیر اصلی، پرت شدن در رودخانه، تصادف های شانه به شانه و...از جمله نمونه های تلخ و وحشتناک سوانح رانندگی در جاده لاکان بوده است.

اما با تذکرات رسانه ها و اطلاع رسانی به ویزه این خبرگزاری نسبت به خطرات این جاده در رشت، مسئولان تا زمان نرسیده به انتخابات همتی فرمودند و طی بازدیدهایی از این پروزه عملیات تعریض ان را در دست اقدام گرفتند.

هر چند که این عملیات تعریض از پل طالشان تا مسیری بالاتر از شهرک سید احمد خمینی واقع در مسیر مذکور صورت گرفت ولی پروزه به صورت نیمه تمام باقی مانده و با همسطح نمودن شانه خاکی مابقی جاده و نبود چراغ برق و خط کشی مناسب اغلب رانندگان نا وارد به مسیر مذکور را با مشکل مواجه کرده است.

جاده لاکان که در گذشته به جاده مرگ معروف بود، انتظار میرفت که با تعریض سازی، خطر سوانح رانندگی در ان کاسته شود.

اما با رها شدن پروژه به حال خود، ساکنان منطقه هنوز هم شاهد صحنه های دلخراش و نگران کننده سوانح رانندگی هستند.

به طوری که شب گذشته انحراف از اسفالت و کشیده شدن یک خودروی پژو پارس به شانه خاکی جاده در برخورد و تصادف با چهار جوان سرنشین خودروی پراید، انان را به طرز وحشتناکی مجروح و راهی بیمارستان کرده است.

این خبرگزاری ضمن تایید خبر تصادف خودروی پراید با پژو و چهار نفر مجروح از سانحه شب گذشته، از مسئولان به ویژه شهرداری و شورای اسلامی رشت خواستار پیگیری پروژه مذکور و اتمام ان برای رفاه حال ساکنان منطقه لاکان هستند.

گفتی است که در سالهای اخیر به دلیل رونق شهر صنعتی و تاسیس چند دانشگاه در طول مسیر، جاده لاکان یکی از پرتردد ترین جاده های کلانشهر رشت شمرده می شود.

گفتنی است در این مسیر یعنی از فلکه گاز تا انتهای جاده، با وجود تردد اتوبوس ها و دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی، این مسیر دارای ایستگاه های اتوبوس مناسب برای همشهریان نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج