امام جمعه کردکوی با بیان اینکه در کشور مشکلاتی اعم از اقتصادی و بیکاری وجود دارد، گفت: بیکاری مادر تمام مشکلات و گرفتاری‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام موسی شاعری ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه کردکوی، اظهار کرد: انسان دارای اختیارات بسیاری است و با قدرت اختیار خود می‌تواند به عرش اعلی دست یابد و یا به اسفل‌السافلین برسد.

وی با اشاره به اینکه خداوند دوستدار خوبی‌ها است و از انسان انتظار دارد اعمال عبادی را به‌خوبی انجام دهد، گفت: خداوند می‌فرمایند همانطور که به زیباترین شکل عالم را خلق کردم، می‌خواهم بندگان نیز در زندگی اعمال را به‌بهترین شیوه انجام دهند و از لحاظ تقوا، عبادت و اخلاق بهترین انسان باشند.

امام جمعه کردکوی با بیان اینکه در کشور مشکلاتی اعم از اقتصادی و بیکاری وجود دارد، افزود: بیکاری مادر تمام مشکلات و گرفتاری‌ها است.

شاعری با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهور، بیان کرد: مراسم تحلیف به صورت باشکوه و با حضور گسترده کشورهای مختلف برگزار شد که این مراسم کشورمان را به‌عنوان یک قدرت مهم در تشکیل دولت انقلابی، مردمی و تیمی به دنیا معرفی کرد.

وی یادآور شد: در حالی که بسیاری از کشورها از وجود انتخابات بی‌بهره هستند اما ایران به دولت اسلام، قرآن و دموکراسی مفتخر است.

امام جمعه کردکوی با گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار، خبرنگاری را یک شغل مهم و سازنده دانست و تصریح کرد: یک خبرنگار همانند یک خطیب نماز جمعه است، تولید و انتشار خبر توسط خبرنگاران می‌تواند موجب آشفتگی در جامعه باشد و یا امید را در جامعه زنده کند همانطور که گاهی اوقات سخنان امام جمعه می‌تواند جامعه را آشفته کند و یا می‌تواند معتدل سخن بگوید و وضعیت جامعه و انقلاب را در سخنان خود در نظر بگیرد.

شاعری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار، اضافه کرد: خبرنگاران در ایران بسیار زحمت‌کش و مورداحترام هستند حتی برخی از آنها برای تهیه خبر در خارج از کشور و در کشورهایی همچون سوریه، عراق و ... حضور دارند.

وی با بیان اینکه به لطف خداوند امنیت و آرامش در ایران حاکم است و بدهکاری ما به نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی کشورمان بسیار است، تصریح کرد: اگر کشورهایی همچون عربستان‌سعودی و امثال آن اسلامی هستند، علت بی‌مروتی، قصاوت و کشتار انسان‌های بی‌گناه چیست؟ باید گفت وضعیت دنیای اسلامی از این لحاظ مناسب نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج