نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به خسارات وقوع سیل در بخش های زبرخان و شهر خرو گفت: امیدواریم این اتفاق درس عبرتی برای مسئولین باشد تا از طریق وزارت نیرو چند مشکل اساسی از قبیل تسهیل حریم مسیر رودخانه و اجرای دیوار ساحلی زودتر صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در پی وقوع سیل روز گذشته در بخش زبرخان و منطقه خرو نیشابور، شریفان بخشدار زبرخان ضمن گزارش خسارات به بار آمده از زلزله گفت: متأسفانه خانمی70ساله بر اثر سیل فوت کرد و همچنین یک نفر نیز دچار مصدومیت شده است.

وی افزود: گردشگران زیادی در منطقه خرو حاضر بودند که در حال انتقال آنها به مرکز شهر هستیم. در همین راستا یک گروه کوهنورد 25نفره از سبزوار نیز در منطقه رودمیانه شهر خرو حضور داشتند که در سلامت کامل به سر می برند.

در ادامه بخشدار زبرخان از کمک های فوری تیپ زرهی 21امام رضا(ع) و هلال احمر برای امدادرسانی فوری به مردم این منطقه تشکر کرد.

در همین رابطه هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور و شهر فیروزه با حضور در محل حادثه، خواستار اجرای هر چه سریعتر عملیات امداد و نجات در منطقه شد وی در مورد وقوع سیل گفت: به دنبال هشدارهای قبلی ساعت پنج بعدازظهر سیل در مسیر رودخانه کوچک در خرو بالا رخ داد که با توجه به هشدارهای قبلی و حضور عوامل امداد و نجات به موقع مسافرین و گردشگران از منطقه تخلیه شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بخشی از جاده مواصلاتی به سمت آبشار رودمیان به دلیل آب گرفتگی مسدود است که سه دستگاه تجهیزات سنگین راهداری مشغول باز کردن این محور هستند. تا این لحظه گردشگران و مسافرینی که در منطقه سیل زده بودند نجات پیدا کردند و طبق اطلاعات رسیده فرد خاصی که در معرض خطر سیل باشد وجود ندارد.

 چنارانی در پایان ضمن تشکر از نیروهای بسیجی مردمی، شوراهای شهر خرو و بخشدار زبرخان خاطر نشان کرد: اکنون  شهر خرو در وضعیت مناسبی قرار دارد و جای نگرانی وجود ندارد، امیدواریم این اتفاق درس عبرتی برای مسئولین باشد تا از طریق وزارت نیرو چند مشکل اساسی از قبیل تسهیل حریم مسیر رودخانه و اجرای دیوار ساحلی زودتر صورت پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج