فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به رونمایی از ماکت برج جهانی قابوس و تمبر گنبدکاووس گفت: دبیرخانه جشنواره مردمی را با شرایطی ایجاد می‌کنیم تا سوابق, پیشینه و تاریخ و آنچه در حوزه تاریخ شهر وجود دارد برای مردم رونمایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالقدیر کریمی در نخستین جشنواره مردمی روز گنبدکاووس در محوطه برج قابوس اظهار داشت: بنا داریم از ظرفیت و قابلیت جشنواره استفاده کنیم تا توانمندی‌ها و استعدادهای حوزه شهر و شهرستان را به مردم استان و حتی کشور برجسته و نمایان کنیم.

وی افزود: نخستین هدف ما این است که دبیرخانه جشنواره مردمی را با شرایطی ایجاد کنیم تا سوابق, پیشینه و تاریخ و آنچه در حوزه تاریخ شهر گنبدکاووس وجود دارد را برای مردم رونمایی شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: امید داریم با استمرار جشنواره در سال‌های آینده و تجربه نخستین جشنواره در امسال, در زیر سایه علمای بزرگ اهل شیعه و سنی بتوانیم خدمات شایسته‌تری را به مردم ارائه دهیم.

منصور طعنه گنبدی شهردار گنبدکاووس نیز در این مراسم اظهار داشت: این جشنواره با هدف ایجاد همدلی و همبسنگی اقوام و معرفی و نمایش ظرفیت‌ها و پنانسیل فرهنگ تاریخی گنبدکاووس است.

وی افزود: بنا داریم آثار تاریخی گنبدکاووس را در داخل و خارج از کشور بشناسانیم تا زمینه‌ای برای جذب توریسم و ایجاد صنعت گردشگری و راه‌اندازی تورهای گردشگری باشد و برای جوانان ایجاد اشتغال کند.

شهردار گنبدکاووس تصریح کرد: مدیران شهرستان در اقدام نخست و مهم باید با جذب سرمایه‌گذار هتل‌هایی برای اسکان مسافران و توریست احداث کنند تا مشکل ایجاد اسکان رفع شود.

وی یادآور شد: قرار بود در این مراسم تولیدات کشاورزی و برند صنعتی و صنایع دستی و حتی تاریخ مفاخر را به نمایش بگذاریم, اما به علت تجربه نخست نتوانستیم ارتباط لازم را ایجاد کنیم.

طعنه گنبدی تاکید کرد: امید داریم در سال آینده مکان وسیع‌تر در کیلومتر 15 گنبدکاووس به داشلی برون را جهت برگزاری با شکوه این مراسم تملک کنیم و انتظار داریم فرماندار و نماینده مردم در مجلس این مساعدت را داشته باشند.

شهردار گنبدکاووس گفت: اگر این زمین تملک شود این جشنواره به صورت فستیوال با نمایش دادن صنایع دستی, آداب و سنن و غیره برگزار می‌شود.

رضا پورمهدی, رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس هم در این مراسم اظهار داشت: در این مراسم با حضور مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری ماکت بلندترین برج قابوس رونمایی می‌شود.

وی افزود: این ماکت از سرامیک, پایه آن از  چوب, لگوی آن از چرم توسط استاد طباطبایی هنرمند شهرستان گنبدکاووس ساخته شده است. همچنین از تمبر گنبدکاووس به مناسبت روز گنبدکاووس با حضور مدیرکل پست استان گلستان رونمایی شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در این جشنواره اقوام مختلف سیستانی, ترکمن و کرد کرمانج و ترک آداب و رسوم خود را به نمایش گذاشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج