رئیس کمیته امداد شاهرود گفت: 10 درصد از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در شاهرود به خودکفایی مالی رسیدند و از این نهاد خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد بلوچی ظهر امروز در دیدار با رئیس کمیته امداد در این شهرستان اظهار داشت: کاهش تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح‌های توانمندسازی است که برای تحقق آن هدف‌گذاری می‌شود.

وی با بیان اینکه 10 درصد از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد شهرستان شاهرود به خودکفایی مالی و خروج از این نهاد رسیدند خاطرنشان کرد: این میزان معادل 300 خانوار است که ظرفیت خوبی را برای رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند ایجاد می‌کند.

رئیس کمیته امداد شاهرود ارائه تسهیلات خودکفایی و کارآفرینی را یکی از اقدامات مهم این نهاد دانست و گفت: این مهم در کاهش تعداد مددجویان کمیته امداد نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بالغ‌بر یک هزار و 100 خانواده تحت پوشش این نهاد هستند تأکید کرد: اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته امداد شهرستان شاهرود است و اکثر خانواده‌های تحت پوشش به سبب عدم اشتغال نیازمند همیاری و کمک‌های این نهاد هستند.

بلوچی یادآور شد: بخش عمده‌ای از افرادی که به‌تازگی وارد این نهاد می‌شوند در غالب تک خدمتی و چند خدمتی به آنان کمک می‌شود و تعداد کمی از خانواده‌ها برای دریافت مستمری موردحمایت این نهاد قرار می‌گیرند.

وی امدادرسانی به 107 خانواده زندانی خبر داد و گفت: جذب حامیان به این نهاد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد است و باید برای این مهم تمهیدات ویژه‌ای اندیشید. هم‌اکنون بالغ‌بر 4 هزار حامی در این شهرستان از مددجویان و یتیمان شاهرودی حمایت می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج