امام جمعه شیراز با انتقاد به آنچه بعد از مراسم تحلیف ریاست‌ جمهوری در مجلس شورای اسلامی حادث و تیتر بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی شد، خواستار دقت و مراقبت هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس برای جلوگیری از تکرار این‌گونه وقایع شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نمازجمعه 20 مرداد، گفت: در پایان مراسم روز تحلیف شاهد حادثه‌ای در مجلس شورای اسلامی بودیم که سر خط اخبار روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی شد؛ این کاش این حادثه اتفاق نیفتاده بود، اگرچه بعضی‌ها عذرخواهی کردند و این عذرخواهی کار خوبی بود.

او تصریح کرد: به عموم نمایندگانی که در این مسیر گام برداشتند نصیحت می‌کنم که شما نمایندگان ملت ایران هستید و باید در مجلس احساسات شخصی خود را نباید عملیاتی کنید؛ شما اگر از خانم موگرینی خوشتان می‌آید، بروید بیرون مجلس و با او عکس بگیرید، نه به‌عنوان نماینده و در داخل مجلس.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه چنین اقداماتی به نام ملت نوشته می‌شود، گفت: نکته بعد اینکه این نمایندگان می‌خواهند با چه کسی عکس بگیرند، آیا این عکس کجا به دردتا می‌خورد، در ایران، آنطرف آب، شب اول قبر یا ...

او اضافه کرد: مردم، موکلین شما، شهدای حرم را تشییع می‌کنند، شهدای حرم به دست چه کسی شهید شده‌اند؟ شهدای ترور به دست چه کسی ترور شدند؟ شهدای تفحص به دست چه کسانی شهید شدند؟ مگر دولت‌های اروپایی نبوده و الآن نیستند، مگر به گروه‌های تروریستی کمک نمی‌کنند؟ شما با چه کسی می‌خواهید عکس بگیرید؟

اما جمعه شیراز گفت: واقع مسئله اینکه چنین اقداماتی به نام ملت ایران نباید نوشته شود حال آنکه متاسفانه شما وکیل هستید و به نام موکلانتان هم تمام می‌شود؛ این مسئله بدی است که باید در آینده جلوی آن را گرفت؛ هیئت رئیسه مجلس و مسئولان عزیز جلوی انگونه کارها را گرفته و حرمت و حیثیت نمایندگی که امام عزیز ما مجلس را عصاره فضائل می‌دانستند، عصاره الله‌اکبر می‌دانستند، حفظ شود.

آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به این نکته که در میان ائمه(ع) و بعد از امام حسین (ع) هیچ یک از ائمه به اندازه امام رضا (ع) سفارش و تأکید به زیارت او نشده است،‌گفت: بیست و سوم ذی القعده به عنوان روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) مطرح و عنوان شده و این نشان می‌دهد که شیعه باید رابطه‌اش را بعد از امام حسین(ع) با امام رضا(ع) بیش از سایر ائمه(ع) برقرار کند؛ امام هشتم نماد تشیع و نماد دوازده امامی بودن شیعیان است.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در سال 2006 میلادی یعنی سال 1385 شمسی یک حرکت منسجم در میان سران استکبار برای نابودی حزب الله لبنان به وجود آمد، گفت: آمریکا، انگلیس، فرانسه، مصر، عربستان با اجرای اسرائیل در این برنامه‌ریزی مشارکت داشتند؛ بعضی خیال می‌کنند جنگ سی و سه روزه یک حادثه اتفاقی بود، این موضوع از قبل طراحی شده بود.

او گفت: در جنگی که سی و سه روز طول کشید، گرچه هفته اول اسرائیل به این نتیجه رسید که شکست خورده و باید عقب‌نشینی کند، اما امریکا اجازه عقب نشینی به او نداد و تا سی و سه روز جنگ ادامه یافت و آمریکا در نهایت مجبور به پذیرش شکست و تصویب قطعنامه در شورای امنیت شد.

آیت‌الله ایمانی یادآور شد: در جنگ سی و سه روزه، اسرائیل طعم دومین شکست را چشید و فروپاشی اسرائیل از درون آغاز شد و تا امروز این فروپاشی هم از نظر مسائل روحی هم اجتماعی و معنوی ادامه دارد؛ این نشان می‌دهد که مقاومت یعنی خطی که امام باز کرد یعنی اونکه امام فرمود باید هسته‌های مقاومت در تمام دنیای اسلام ایجاد شود و مقام معظم رهبری هم آن را تائید کردند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه حمایت‌های ایران از حزب الله که با افتخار از آن یاد می‌کند، پیروزی را به دنبال آورد، گفت: این پیروزی و سایر پیروزی‌های حزب‌الله نشان می دهد که می شود با جمعیتی کم اما با دانش، بینش، فکر، اندیشه، پشتوانه ایمان و قدرت اعتقاد به پروردگار عالم، مقابل بزرگترین قدرت ها ایستاد و پیروز شد؛ به همین دلیل روز بیست و دوم مرداد را روز مقاومت نام‌گذاری کرده‌اند.

آیت‌الله ایمانی همچنین با یادآوری این که رهبر معظم انقلاب اولویت دولت دوازدهم را اول معیشت مردم دوم تعامل صحیح و گسترده با دنیا و سوم مقاومت و ایستادگی مقابل باج خواری‌های دیگران اعلام فرموده‌اند، گفت: آنچه ما را تا امروز به اینجا رسانیده ایستادگی و مقاومت مقابل باج خواری ها و زورگویی های دنیا بوده و باید دولت مردانمان در و مسئولین عزیزمان در آینده این راه را با قاطعیت دنبال کنند.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه روز بیست و ششم مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی است، گفت: مسئولین بدانند کرسی مسئولیتشان به خون شهدا، به جانبازی جانبازان و به آزادی آزادگان متکی است.

آیت‌الله ایمانی از مسئولانی که در مواجهه با جانبازان و آزادگان، رویکرد مطلوب و پاسخگو و مناسبی ندارند انتقاد و تاکید کرد: بعضی از مدیران متوسط جامعه وقتی یک جانباز سراغ آنها می‌رود، یک خانواده شهید دردمند به سراغ آنان می‌رود، می گویند چرا رفتی؟ باید به این مسئول گفت که اگر او نرفته بود تو کجا بودی؟ اگر او نرفته بود این میز جلوی تو نبود، این صندلی زیر پای تو نبود، تو الآن معلوم نبود کجا بودی، چرا زحمات کسانی را که صاحب همه چیز ما هستند نادیده می‌گیریم.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: اگر این مملکت اعتبار دارد به خون شهدا، به جانبازی جانبازان و به آزادی آزادگان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج