امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: اگر شورای شهر فرد مناسبی را برای شهرداری انتخاب نکند، خیانت کرده است. باید دید مردم چه می‌خواهند.

به گزارش خبرگزاری موج از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: در انتخاب شهردار نباید تنگ‌نظری صورت گیرد و نباید افراد فقط به خودشان توجه کنند. باید نگاه‌ها را از سر بینی فراتر برد و دید که چه کسی به درد شهر می‌خورد.

وی افزود: اگر در استان گزینه‌ای داریم که حتما داریم باید از میان افراد اصلح فردی را انتخاب کرد و اگر نبود و نشناختیم می‌توانیم از ظرفیت شهرهای بزرگ بهره بود. مگر شهردار تهران تهرانی است؟ احمدی نژاد که شهردار تهران بود، گرمساری و قالیباف نیز اهل نیشابور بود. شهردار سابق مشهد لر بود و در بسیاری از استان‌ها نیز استاندار لر داریم و نمونه‌های زیادی از خدمات افراد در استان‌های مختلف وجود دارد و نباید در این زمینه تنگ‌نظری کرد.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان از همه شوراهای شهر و روستا در سراسر هرمزگان خواست تا نامه حضرت علی (ع) به اشعث بن قیس را حتما مطالعه کنند و شخصیت اشعث را بررسی کنند و ببنید که حضرت علی (ع) در این نامه به چه موضوعات و مباحث دقیقی در خصوص انتخاب افراد اشاره کرده است. حضرت علی در نامه به اشعث، مسؤولیت را به مثابه امانتی در دستان مسؤولان نام برده است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان این که مسؤولیت برای کامجویی فرد و هم خطی‌های او نیست، خاطرنشان کرد: اگر شورای شهر فرد مناسبی را برای شهرداری انتخاب نکند، خیانت کرده است. باید دید مردم چه می‌خواهند. 

وی تصریح کرد: شوراها باید خودشان کسی را انتخاب کنند نه این که کسی برای آنها انتخاب کند!  شهرداری توانمند نیاز داریم که یاران خوبی انتخاب کند. مردم به شوراها رای داده‌اند که جامعه را توانمند کند نه این که افراد چاق شوند.

امام جمعه بندرعباس گفت: اگر شهردار با نگاهی آگاهانه و دلسوزانه انتخاب شود، مهم نیست که به کدام جناح وابسته است بلکه مهم کار کردن برای مردم و برداشتن مشکلات از پیش روی مردم است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج