مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تقدیر از فعالیت خبرنگاران، خبرنگاری صحیح را از رسالت‌های یک انسان فرهیخته دانست.

به گزارش خبرگزاری موج ، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر جمعه در جمع شورای قرارگاه فرهنگی مصلی قدس در سخنانی اظهار داشت: نماز جمعه در پرتوی انقلاب اسلامی مفهوم جدیدی پیدا کرد اما امروز همچنان برای دستیابی به نماز جمعه در تراز انقلاب اسلامی راه طولانی در پیش داریم.

وی گفت: نماز جمعه جامعه را به نیایشی جمعی فرا می‌خواند و شکوه عبادت در قالب یک جمع بزرگ تجلی می‌یابد و در کنار این کارکرد، نماز جمعه روح وحدت و هم نشینی را در بین جامعه به صورت هفتگی افزایش می‌هد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: نماز جمعه در حقیقت تقویت مبانی نظام اسلامی و الهی است و نقد منصفانه از دیگر کارکردهای نماز جمعه است.

وی ادامه داد: نماز جمعه حلقه وصل مردم و نظام است و محل ارتقاء دانش دینی، اجتماعی و سیاسی مردم نیز می‌باشد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه نماز جمعه‌ها دارای مراتبی هستند، افزود: نماز جمعه قم دارای اهمیت ویژه‌ای است چرا که از قم معارف دینی و انقلاب اسلامی به دنیا منتشر شد.

وی عنوان کرد: قرارگاه فرهنگی مصلی قدس قم باید تولیدات فراملی را به جهان منعکس کند و جریان سازی در این زمینه بسیار مهم است.

امام جمعه قم با تقدیر از تلاش‌های خبرنگاران در راستای انعکاس خبرهای نماز جمعه قم، افزود: خبرنگاری صحیح از رسالت‌های یک انسان فرهیخته است و ورود به این عرصه حساسیت‌هایی دارد.

وی بیان داشت: عدم طرح مباحث مخصوص قم از تریبون نمازجمعه موضوع مورد انتظار است که می‌بایست در نماز جمعه مطرح شود که کمتر بدان توجه شده است و این به دلیل شرایط ویژه نماز جمعه قم و تهران است که مباحث کلان ملی در آن مطرح است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج