احمد مرادی در واکنش به استخدام افراد غیر بومی در پالایشگاه «ستاره خلیج فارس» تصریح کرد: وزیر نفت در مورد استخدامی های پالایشگاه ستاره خلیج فارس توضیح دهد.

به گزارش خبرگزای موج از بندرعباس، "احمد مرادی" نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس، در واکنش به استخدام افراد غیر بومی در پالایشگاه «ستاره خلیج فارس» با بیان اینکه این استخدام ها به هیچ وجه قابل توجیه نیست، گفت:اگر فرصتی شغلی در استان ایجاد می شود، قطعا اولویت با افرادی است که در آن منطقه زندگی می کنند و در این خصوص به وزیر نفت تذکر خواهم داد.

وی خاطرنشان کرد:مدیران پالایشگاه «ستاره خلیج فارس» به هیچ عنوان حق ندارند که تا نیروی بومی تحصیل کرده در هرمزگان وجود دارد، از سایر استان ها اقدام به جذب نیرو کنند؛ این کار خلاف قانون برنامه پنج ساله ششم است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامى با اشاره به استخدام فله ای و بدون ضابطه افراد غیر بومی طی سالیان گذشته در صنایع غرب بندرعباس، گفت:مدیران صنایع غرب بندرعباس تا کنون از نجابت مردم هرمزگان سوء استفاده کرده اند اما دیگر اجازه نخواهیم داد حق جوانان بومی استان ضایع شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:مدیران صنایع غرب بندرعباس بدانند که اگر قرار باشد جوانان این استان در آن صنایع به کار گرفته نشوند، پس ضرورتی هم برای ایجاد مراکز صنعتی و پالایشگاهی در استان وجود ندارد.

مرادی در ادامه خطاب به مردم هرمزگان گفت:از مردم نجیب استان می خواهم که منتظر مسئولین نبوده و خود مطالبه گر حق و حقوقشان باشند.

وی اذعان داشت:بکارگیری جوانان هرمزگانی در صنایع غرب بندرعباس یک مطالبه عمومی است و بنده به عنوان خادم مردم هرمزگان هر آنچه در توان دارم را دریغ نخواهم کرد.

نماینده مردم بندرعباس در پایان با اشاره به اینکه استاندار هرمزگان، نمایندگان هرمزگان در خانه ملت، معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان باید این موضوع را به جد پیگیری کنند، گفت:هیچ بهانه ای در این خصوص قابل قبول نیست و همه مسئولین استانی وظیفه دارند که با تمام قدرت در مقابل این حق خوری آشکار واکنش نشان دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج