رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : خاطرات ارتشیان از دفاع مقدس در حال چاپ است .

به گزارش خبرگزاری موج، قاسم رحیمی در شانزدهمین یادواره 264 شهید منطقه هزارجریب در روستای ' سورک ' شهرستان نکا افزود: وجود دو نیم میلیون سرباز ارتش در دوران دفاع مقدس از افتخار مهم این نیرو است.

وی گفت : شهدا آیه های روشن و چراغ راه بشریت هستند که با خون خود ، درس ایستادگی و شجاعت به ما آموختند.

رحیمی افزود: نعمت امنیت امروز جامعه ما در گرو شهامت دلیرمردانی است که با خون خود موجب اقتدار بیشتر نظام شدند.

وی با بیان اینکه همه رزمندگان ما در قالب نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و بسیج جانانه در برابر دشمن ایستادند؛ یادآور شد: رزمندگان ما آگاهانه پا در میدان نبرد گذاشتند و آگاهانه هم به شهادت رسیدند.

رحیمی مهم ترین وظیفه در قبال شهدا و خانواده های شهدا را پاسداشت نام و یاد شهدا و حفظ ارزش های دفاع مقدس و ارزش های نظام عنوان کرد.

نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی هم در از شهدا به عنوان انسان های ماندگار در همیشه تاریخ نام برد و گفت که شهدا با دلاورمردی های خود، صدام را به زانو درآورند.

علی محمد شاعر افزود: شهدا به رسالت خود عمل کردند و بعد از شهدا ما رسالت بزرگی برعهده داریم و باید بدانیم انقلاب همواره جاری و ساری است و دشمنی آمریکا و دشمنان با ما تمامی ندارد و لذا باید با حفظ ارزش های انقلاب و نظام، ولایتمداری ادامه دهنده راستین نظام باشیم.

این مراسم با شعرخوانی، مدیحه سرایی و نمایش عکس های شهدا همراه بود.

شهرستان 120 هزار نفری نکا در شرق ماندران بیش از 430 شهید تقدیم انقلاب کرده است و دارای 5 شهید مدافع حرم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج