فرماندار قصرشیرین گفت: اردوگاه اسکان موقت برای خدمات‌دهی به زائران حسینی در ایام اربعین امسال با ظرفیت ۶۰۰۰ نفر در مرز رسمی خسروی در دست‌ساخت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرامرز اکبری با اشاره به پیش‌بینی تمهیدات برای افزایش زیرساخت‌های لازم در جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی گفت: امسال بیش از 500 هزار زائر اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی عازم عتبات عالیات می‌شود که اردوگاه اسکان موقت برای رفاه حال شهروندان و زائران اربعین حسینی با هماهنگی فرمانداری در اختیار هلال‌احمر قرارگرفته تا مراحل تجهیز و آماده‌سازی آن انجام شود.

اکبری آماده‌سازی مرکز بهداشتی درمانی مرز رسمی خسروی را برای ارائه خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی در دستور کار دانست و عنوان کرد: این امر با سرعت خوبی در حال انجام است و تدابیر لازم برای استقرار بالگرد امدادی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در این منطقه مرزی نیز فراهم‌شده است.

وی بابیان اینکه شهرستان قصرشیرین دارای 14 واحد اقامتی شامل هتل و مهمان‌پذیر درجه‌یک تا سه با 322 اتاق و یک هزار و 200 تخت است بیان کرد: از ظرفیت تمام مدارس نیز در این ایام برای اسکان زائران استفاده خواهد شد تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق، در این منطقه مرزی اقامت کنند.

فرماندار قصرشیرین با اشاره به ظرفیت مرز خسروی به‌عنوان بزرگ‌ترین پایانه مرزی خاورمیانه گفت: این مرز دارای زیرساخت‌های مناسبی برای رفاه حال زائران اربعین حسینی است.

اکبری بابیان اینکه در پنج نقطه شهرستان قصرشیرین برای رفاه حال زائران پارکینگ احداث‌شده است افزود: در حدفاصل قصرشیرین تا مرز خسروی پنج پارکینگ راه‌اندازی شده که ظرفیت استقرار بیش از 50 هزار خودرو مسافران را دارد و عملیات آماده‌سازی این پارکینگ‌ها در حال اتمام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج