وزیر صنعت، معدن و تجارت در بندرعباس گفت: صنایع دریایی داخلی نیازمند حمایت است.

به گزارش خبرگزاری موج از بندرعباس، محمدرضا نعمت زاده در مراسم افتتاح حوض های خشک کشتی سازی و تعمیرات کشتی در بندرعباس بیان داشت: سالانه ۸۰۰ هزار فارغ التحصیل در کشور داریم، عنوان کرد: ۱۰ میلیون تحصیل کرده در کشور داریم، هیچ چیزی از کشورهای همسایه و حتی اروپا و آمریکا کم نداریم و باید بخواهیم و با تلاش و اتکا به دانش و فارغ التحصیلان داخلی به هر آن چه اراده کنیم خواهیم رسید.

نعمت زاده اظهارداشت: امیدواریم که کشتی سازی فراساحل به کلاس بین المللی تبدیل شود و در درجه های بالا فعالیت کند. اگر قراردادی امضا شود و قبل از پایان قرارداد شناور را تحویل دهید این اعتبار است.

وی افزود: تقاضا دارم به قول و قرارهایمان متعهد باشیم اگر حتی شب هم نخوابیم. باید به تولیدات داخلی اعتماد کنیم. این مملکت مال خودمان است، پس با ارائه سفارشات به صنایع داخلی به اشتغال و افزایش تولید کمک کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: اگر امروز صنعت کشور آلمان زبانزد دنیا است و در رتبه های نخست قرار دارد به دلیل حمایت از توان داخلی و پشتکار شبانه روزی است، باید از صنایع قطع سازی داخلی حمایت همه جانبه کرد.

به گفته نعمت زاده، متخصصان داخلی امروز توان ساخت کشتی، انواع رادارها و زیرسطحی ها را دارند. باید به صنایع داخلی اتکا کرد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج