سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب از کشف، ضبط و معدوم‌سازی ۲ هزار عدد تخم‌مرغ فاقد هویت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مالک عظیمی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب با اعلام معدوم‌سازی ۲ هزار عدد تخم‌مرغ فاقد هویت در ای شهرستان گفت: تخم‌مرغ‌های کشف و ضبط‌شده فاقد هویت و بدون تاریخ تولید و انقضا بودند که بلافاصله پس از ضبط، معدوم و از چرخه مصرف مردم خارج شد.

وی با اشاره به فسادپذیری بالای تخم‌مرغ به‌ویژه در فصل گرما و امکان انتقال بیماری‌های مشترک از طریق این فرآورده خام اظهار داشت: لازم است شهروندان از خرید تخم‌مرغ‌های بدون هویت جدا خوددارى کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مردم دقت کنند که فرآورده‌های خام دامی و تخم‌مرغ را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و حتماً تاریخ تولید و انقضا و شماره بچ نیز بر روی آن‌ها درج‌شده باشد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب به عرضه‌کنندگان تخم‌مرغ نیز توصیه کرد که حتماً تخم‌مرغ را در یخچال نگهداری کنند و با توجه به فصل گرما و فسادپذیری این ماده توجه داشته باشند که تاریخ‌مصرف تخم‌مرغ یک ماه است.

عظیمی یکی از وظایف دامپزشکی را نظارت بر تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی عنوان کرد و گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان با نظارت‌های مستمر بر مراکز مذکور تلاش دارد تا امنیت بهداشت غذایی را برای شهروندان تأمین کند.

این مقام مسئول همچنین از شهروندان خواست موارد تخلف را از طریق شماره چهاررقمی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج